3 Niedziela Zwykła ? 27 stycznia 2019 r.

Wizyta duszpasterska w tym tygodniu:

poniedziałek 28 I ? Postępu 10 oraz Wynalazek 2 i 2A

wtorek 29 I ? Kłobucka 16A, 18B i 18C

środa 30 I ? Cybernetyki 2A, 2B, 2G, 2F i 2 H

czwartek 31 I ? Pieskowa Skała 9, 11 i 15

Wizytę duszpasterską rozpoczynamy od godz. 16.30. Aby przyjąć kapłana prosimy na drzwiach mieszkania wywiesić karteczkę informującą, że zapraszamy księdza do swojego mieszkania. Okolicznościową zawieszkę na klamkę o przyjęciu wizyty duszpasterskiej można wziąć z kościoła, która jest wyłożona na stoliku za ławkami. Bardzo prosimy o odbieranie z zakrystii i wywieszenie na drzwiach klatki schodowej kartek zawiadamiających o wizycie duszpasterskiej w tym tygodniu. Wszystkie rodziny, które w czasie wizyty duszpasterskiej zostały pominięte lub nie było ich w domu, a pragną zaprosić kapłana, prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub do kancelarii parafialnej. Rodziny te odwiedzać będziemy w przyszłym tygodniu.

Spowiedź pierwszopiątkowa w piątek ? 1 lutego od godz. 9.30 i od godz.18.00.

Pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę ? 2 lutego po Eucharystii godz. 19.00. Dzieci i młodzież zapraszamy na specjalnie prowadzone dla nich nabożeństwo o godz. 9.00.

Święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie ? Matki Bożej Gromnicznej, obchodzimy w sobotę – 2 lutego. Eucharystie w tym dniu: 7.00, 10.00 i 19.00. Poświęcenie gromnic na początku każdej Eucharystii. Święto Matki Bożej Gromnicznej obchodzimy jako Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary składane na tacę 2 lutego przeznaczone będą na zakony klauzurowe. Na Eucharystii o godz.19.00 będzie możliwość złożenia przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy do podjęcia tego dzieła, na rzecz ochrony życia poczętych dzieci.

Spotkanie Żywego Różańca w przyszłą niedzielę – 3 lutego o godz. 16.30 w sali dolnego kościoła. Procesja eucharystyczna w przyszłą niedzielę o godz. 18.30.

11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Naszych chorych parafian zapraszamy za dwa tygodnie, w sobotę – 9 lutego na godz.10.00. W czasie sprawowanej Eucharystii, udzielany będzie sakrament namaszczenia chorych. Bardzo prosimy rodziny i sąsiadów o zatroszczenie się, aby chorzy i starsi parafianie, mogli wziąć udział w tej uroczystości.

Wpłaty ofiar na Radio Maryja przyjmowane są dzisiaj przy wyjściu z kościoła.

Na prośbę Policji kierujemy ostrzeżenie do wszystkich, a zwłaszcza do osób starszych, o ostrożność i rozsądek w kontaktach z osobami, które podają się za krewnych, policjantów czy administratorów a w rzeczywistości są oszustami, którzy chcą wyłudzić od ludzi pieniądze. Do Policji cały czas zgłaszają się osoby, które zostały oszukane metodą na tzw. ?wnuczka? ?policjanta? czy ?administratora?.