4 Niedziela Zwykła ? 3 luty 2019 r.

Miesięczne spotkanie Żywego Różańca dzisiaj o godz. 16.30 a procesja eucharystyczna o g. 18.30.

Słowo Metropolity Warszawskiego Kardynała Kazimierza Nycza:

Siedemdziesiąt lat temu, 6 lutego 1949 roku, odbył się uroczysty ingres Księdza Arcybiskupa Stefana Wyszyńskiego, Arcybiskupa Warszawskiego i Gnieźnieńskiego, Metropolity Warszawskiego Prymasa Polski do prokatedry warszawskiej przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Z tej racji, w środę – 6 lutego o godz. 19.00, w bazylice archikatedralnej Świętego Jana Chrzciciela zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta, podczas której będziemy dziękowali Bogu za dar życia i posługi Czcigodnego Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego i prosili Boga o dar jego rychłej beatyfikacji. Zapraszam Was wszystkich, Drodzy Diecezjanie, do udziału w tej uroczystej Mszy Świętej i do wspólnej modlitwy. Moim pragnieniem jest, abyśmy bardziej poznali osobę, życie i posługę Czcigodnego Sługi Bożego i przybliżyli sobie jego nauczanie, które nadal jest bardzo aktualne. Wszystkim Wam z serca błogosławię.

Wszystkie rodziny, które w czasie wizyty duszpasterskiej zostały pominięte lub nie było ich w domu, a pragną zaprosić kapłana, prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub do kancelarii parafialnej. Rodziny te odwiedzać będziemy w tym tygodniu. Podsumowanie tegorocznej wizyty duszpasterskiej w przyszłą niedzielę ? 10 lutego na wszystkich Mszach św.

Śpiew Akatystu ku czci Matki Bożej w środę – 6 lutego o godz. 19.30 w kościele.

Pierwszoczwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne w czwartek – 7 lutego po Eucharystii godz. 19.00 do godz. 21.00.

11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Naszych chorych i starszych parafian zapraszamy w sobotę – 9 lutego na godz.10.00. W czasie sprawowanej Eucharystii, udzielany będzie sakrament namaszczenia chorych. Bardzo prosimy rodziny i sąsiadów o zatroszczenie się, aby chorzy i starsi parafianie, mogli wziąć udział w tej uroczystości.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach do Świętych i Błogosławionych, których wizerunki są na witrażach w naszym kościele. Odbywają się one w soboty o godz. 18.30. W czasie tych nabożeństw modlimy się za naszą Ojczyznę i w naszych osobistych intencjach.

Misja Św. Faustyny zaprasza wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia na pielgrzymkę do Płocka, w rocznicę pierwszych objawień Pana Jezusa Miłosiernego św. Faustynie, która planowana jest na piątek – 22 lutego. Zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami. Należność za gazety prosimy składać do puszki, która się tam znajduje.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze parafii, które w styczniu złożyło trzynaście rodzin na łączną sumę 6.240 zł. Dziękujemy także za indywidualne ofiary na spłacanie ?glorii? przy tabernakulum, które złożyło osiem rodzin na łączną sumę 2.700 zł. i ofiary złożone do świeczników wotywnych, które ustawione są przy bocznych ołtarzach i puszki stojącej pod chórem przy głównym wyjściu z kościoła, na łączną sumę 2.250 zł. Do spłacenia ?glorii? przy tabernakulum pozostało nam jeszcze 10.435 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne ?Bóg zapłać?.