32 Niedziela Zwykła ? 10 listopada 2019 r.

Słowo Metropolity Warszawskiego Kazimierza Kardynała Nycza

Umiłowani Diecezjanie!

Zapraszam Was w poniedziałek, 11 listopada, do Świątyni Opatrzności Bożej na uroczystości związane z obchodami Święta Niepodległości. O godzinie 9.00, w obecności najwyższych władz państwowych, zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta, podczas której będziemy dziękować Opatrzności Bożej za wolną  i niepodległą Ojczyznę oraz zawierzać Bogu losy Polski i całego narodu. W czasie Eucharystii zostanie zapalona historyczna Świeca Niepodległości. O godz. 17.00 odbędzie się okolicznościowy koncert ?Boże, coś Polskę?, a po nim wspólne śpiewanie pieśni religijnych i patriotycznych. Świętowanie zakończymy o godz. 19.18 zapaleniem Świecy Niepodległości w Świątyni i naszych domach oraz Mszą Świętą z uroczystym odmówieniem Aktu Dziękczynienia Polski za dar wolności. Wszystkim udzielam pasterskiego błogosławieństwa, prosząc jednocześnie o nieustanną modlitwę w intencji Ojczyzny.             ? Kazimierz Kardynał Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski

Narodowe święto Niepodległości obchodzimy w poniedziałek ? 11 listopada. Eucharystie w tym dniu o godzinach: 7.00,  10.00  i  19.00. Po Eucharystii o godz. 10.00  na modlitwę różańcową w intencji naszej Ojczyzny zaprasza Misja Św. Faustyny. Przypominamy o wywieszaniu flag państwowych w oknach mieszkań, co jest oznaką naszego patriotyzmu. Kancelaria parafialna w poniedziałek ? 11 listopada będzie  nieczynna.

Upoważnione przez parafię osoby ze wspólnoty Misja Św. Faustyny, odwiedzać będą mieszkańców naszej parafii, aby bezpłatnie podarować im książeczkę z cytatami z  Dzienniczka św. Faustyny. W tym tygodniu udadzą się do bloków: we wtorek – ul. Orzycka 4a  oraz  w czwartek – ul. Orzycka 6 i Wydmińska 4.  Rozpoczęcie  wizyt  od  godz. 17.30.

Nabożeństwo  fatimskie  w  środę  ? 13 listopada  po  Eucharystii  o  godz. 19.00.

Z racji obchodzonego dzisiaj Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem ?Sudan Południowy – przemilczane cierpienie?, przy wyjściu z kościoła zbierane  są  ofiary  dla  prześladowanych  chrześcijan  w  tym  afrykańskim  kraju.

Przyjmujemy jeszcze zapisy na przyszłoroczną pielgrzymkę – Sanktuaria Francji.  Można  tego  dokonać  w  zakrystii  lub  kancelarii  parafialnej.

Akcja honorowego krwiodawstwa prowadzona jest dzisiaj – 10 listopada w godz. 9.00 ? 14.00  na  placu  przykościelnym. Zachęcamy do honorowego oddawania krwi.