6 Niedziela Zwykła ? 17 luty 2019 r.

Zapraszamy na trwające konwersatorium z Pisma Świętego, które odbywa się we wtorki o godz. 19.00 w sali dolnego kościoła. Szczegółowy program wyłożony jest w kościele, na stoliku za środkowym rzędem ławek.

Po przerwie zimowej Duszpasterstwo Akademickie TRATWA zaprasza na spotkania we wtorki o godz. 20.00 w sali nr II, przy kancelarii parafialnej. Zaproszenie kierujemy do młodzieży studiującej, pracującej, osób samotnych i tych, którzy wyrazili zainteresowanie tematem podczas wizyty duszpasterskiej.

Klub Filmowy zaprasza na spotkanie w środę – 20 lutego o godz. 19.45 do sali na pierwszym piętrze plebanii. Temat spotkania: ?Miłość jest potężnym żywiołem?.

Miesięczna zbiórka ofiar na prowadzoną w naszej parafii działalność charytatywną odbywa się dzisiaj, jak zawsze w trzecią niedzielę miesiąca. Zbiórkę przy wyjściu z kościoła przeprowadza Parafialny Zespół ?Caritas?, który rozdaje także biuletyn o działalności charytatywnej w naszej parafii. Stała puszka Parafialnego Zespołu ?Caritas?, na ofiary dla ubogich, ustawiona jest przy bocznym ołtarzu Św. Antoniego.

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Płocka, którą organizuje Misja Św. Faustyny, w rocznicę pierwszych objawień Pana Jezusa Miłosiernego św. Faustynie, która odbędzie się w piątek – 22 lutego. Zapisy w zakrystii.

Miesięczne wizyty z Komunią św. u chorych w sobotę – 23 lutego od godz. 9.00. Nowe zgłoszenia do chorych przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.

Eucharystia roczna za zmarłych w sobotę – 23 lutego o godz. 19.00. Pół godziny wcześniej imienna modlitwa za tych zmarłych.

Zapraszamy narzeczonych na przygotowanie do zawarcia sakramentu małżeństwa. Nowy cykl konferencji przedmałżeńskich rozpoczniemy od następnego czwartku – 28 lutego o godz. 20.00 w sali dolnego kościoła.

Rezerwację intencji mszalnych na drugie półrocze 2019 roku, tj. od lipca do grudnia, przyjmować będziemy od piątku – 1 marca w kancelarii parafialnej. W dni powszednie na bieżąco są wolne intencje mszalne, które można zamawiać w zakrystii lub kancelarii.

KONWERSATORIUM BIBLIJNE – 2019 r.

wtorki, godz. 19.00 ? sala dolnego kościoła

prowadzi – ks. prałat dr Andrzej Bosowski

19 II – Przestrogi proroków VIII ? VI w. przed Chrystusem

26 II – Najazd Sennacheryba na Judę

5 III – Zajęcie Jerozolimy przez Babilończyków

12 III – Wygnanie do Babilonii

19 III – Zorobabel i odbudowa świątyni Jerozolimskiej

26 III – Reformy Nehemiasza i Ezdrasza

2 IV – Jezus zapowiada upadek Jerozolimy

przerwa rekolekcyjna i świąteczna

23 IV – Wydarzenie w Emaus

30 IV – Wiara w Zmartwychwstanie w ujęciu Św. Pawła

7 V – Mity pogańskie o zmartwychwstaniu a opowiadania ewangeliczne

14 V – Idźcie ! jesteście posłani !

Z A P R A S Z A M Y