5 Niedziela Zwykła ? 10 luty 2019 r.

Dziękujemy Parafialnemu Zespołowi Caritas za zorganizowaną w dniu wczorajszym uroczystość dla naszych chorych i starszych parafian z racji Światowego Dnia Chorego. Dziękujemy także wszystkim, którzy pomogli chorym, aby mogli wziąć udział w tej uroczystości. Wszystkim składamy serdeczne ?Bóg zapłać?.

Przypominamy, że przynależność do parafii wiąże się z miejscem naszego zamieszkania. Dlatego każdy, kto zamieszkał na terenie naszej parafii i nie został wpisany do ewidencji parafialnej w czasie wizyty duszpasterskiej, powinien osobiście zgłosić się do kancelarii parafialnej, aby zapisać się na listę parafian.

Wznawiamy konwersatorium z Pisma Świętego od wtorku ? 12 lutego o godz. 19.00 w sali dolnego kościoła, które prowadzi ks. prałat dr Andrzej Bosowski. Szczegółowy program wyłożony jest na stoliku za środkowym rzędem ławek.

Nabożeństwo fatimskie w środę – 13 lutego po Eucharystii o godz. 19.00.

Liturgiczne wspomnienie Bł. Michała Sopoćko, którego relikwie są w naszej świątyni przy bocznym ołtarzu Miłosierdzia Bożego, obchodzimy w piątek ? 15 lutego. W tym dniu po każdej Eucharystii będą one udostępnione do osobistego ucałowania. W środę – 13 lutego w czasie Eucharystii o godz. 19.00 odbędzie się poświęcenie ornatu mszalnego z wizerunkiem Bł. Michała Sopoćki a w piątek ? 15 lutego w czasie Eucharystii o godz. 19.00 odbędzie się poświęcenie feretronu z wizerunkiem Bł. Michała Sopoćki i Matki Bożej Miłosierdzia, które ufundowała parafialna grupa Misja Św. Faustyny, za co serdecznie dziękujemy.

Przypominamy, że w każdą sobotę odbywa się w naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu po Eucharystii o godz. 19.00 do godz. 21.00. Adorację prowadzi grupa modlitewna działająca w naszej parafii. Cicha modlitwa przed Najświętszym Sakramentem, odbywa się w kaplicy adoracyjnej, która otwarta jest codziennie w godzinach 9.00 – 22.00. Przebywający w kaplicy adoracyjnej proszą o unikanie modlitwy szeptem, co przeszkadza innym obecnym w kaplicy adoracyjnej w skupieniu się na adoracji.

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Płocka, którą organizuje Misja Św. Faustyny, w rocznicę pierwszych objawień Pana Jezusa Miłosiernego św. Faustynie, która planowana jest na piątek – 22 lutego. Zapisy w zakrystii.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami. Należność za gazety prosimy składać do puszki, która się tam znajduje.

Na pielgrzymkę do Włoch, którą organizujemy w październiku, pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Chętnych i tych którzy się już zapisali, aby ustalić zaliczkę, prosimy o podejście do ks. Piotra przy głównym wyjściu z kościoła.

KONWERSATORIUM BIBLIJNE – 2019 r.

wtorki, godz. 19.00 ? sala dolnego kościoła

prowadzi – ks. prałat dr Andrzej Bosowski

12 II – Podbój Izraela przez Asyrię

19 II – Przestrogi proroków VIII ? VI w. przed Chrystusem

26 II – Najazd Sennacheryba na Judę

5 III – Zajęcie Jerozolimy przez Babilończyków

12 III – Wygnanie do Babilonii

19 III – Zorobabel i odbudowa świątyni Jerozolimskiej

26 III – Reformy Nehemiasza i Ezdrasza

2 IV – Jezus zapowiada upadek Jerozolimy

przerwa rekolekcyjna i świąteczna

23 IV – Wydarzenie w Emaus

30 IV – Wiara w Zmartwychwstanie w ujęciu Św. Pawła

7 V – Mity pogańskie o zmartwychwstaniu a opowiadania ewangeliczne

14 V – Idźcie ! jesteście posłani !

Z A P R A S Z A M Y