7 Niedziela Zwykła ? 23 luty 2020 r.

Praktyką Kościoła jest, że w szczególnie trudnych sytuacjach, kieruje On modlitwę błagalną do Boga. Wobec szerzącego się w świecie koronawirusa, niosącego śmierć wielu ludzi, poczynając od Środy Popielcowej, każdą Mszę św. kończyć będziemy śpiewając na klęcząco Suplikacje.

Wielki Post rozpoczynamy w najbliższą środę – 26 lutego. Eucharystie z obrzędem posypania głów popiołem w Środę Popielcową o godzinach: 7.00, 10.00, 17.30 i 19.00. Dla tych, którzy będą chcieli wziąć popiół do domu dla nieobecnych w kościele, będą przygotowane torebki z popiołem rozprowadzane przez ministrantów przed Eucharystią. Prosimy nie podstawiać książeczek czy chusteczek na popiół w czasie obrzędu posypywania głów popiołem. Przypominamy także podstawowe przepisy postne obowiązujące katolików. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje od czternastego roku życia do śmierci we wszystkie piątki roku i Środę Popielcową oraz zaleca się ją w Wigilię Bożego Narodzenia. Post ścisły, czyli nie tylko powstrzymanie się od pokarmów mięsnych ale ograniczenie ilościowe pożywienia, obowiązuje wszystkich od osiemnastego do sześćdziesiątego roku życia w Środę Popielcową i w Wielki Piątek. Powstrzymanie się od zabaw obowiązuje we wszystkie dni Wielkiego Postu.

Porządek nabożeństw wielkopostnych:

– droga krzyżowa – w każdy piątek o godzinach: 10.30, 18.00 – dla dzieci i 19.45

– gorzkie żale – w każdą niedzielę o godz. 18.30

Upoważnione przez parafię osoby z grupy Misja Św. Faustyny, odwiedzać będą mieszkańców parafii, aby bezpłatnie podarować im książkę z tekstami z Dzienniczka św. Faustyny. W tym tygodniu udadzą się do bloków: we wtorek – ul. Śniardwy 1, 2 i 3 oraz w czwartek – ul. Śniardwy 5 i 8. Rozpoczęcie wizyt od godz. 17.30.

Nowy cykl konferencji przedmałżeńskich rozpoczynamy od czwartku – 27 lutego o godz. 20.00 w sali dolnego kościoła. Przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla dorosłych, rozpoczniemy w środę – 4 marca o godz. 20.00 w sali przy kancelarii.

Miesięczne wizyty z Komunią św. u chorych w sobotę – 29 lutego od godz. 9.00. Nowe zgłoszenia do chorych przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.

Eucharystia roczna za zmarłych w sobotę – 29 lutego o godz. 19.00. Imienna modlitwa za tych zmarłych od godz. 18.15.

Rezerwację intencji mszalnych na drugie półrocze 2020 roku, tj. od lipca do grudnia, przyjmować będziemy od poniedziałku – 2 marca w kancelarii parafialnej.

Wpłaty ofiar na Radio Maryja przyjmowane są dzisiaj przy wyjściu z kościoła.

Miesięczne spotkanie Żywego Różańca w przyszłą niedzielę – 1 marca o godz. 16.30 w sali dolnego kościoła. Zapraszamy na to spotkanie także nowych chętnych do naszej parafialnej wspólnoty różańcowej.