Czwarta Niedziela Adwentu ? 19 grudnia 2021r.

Czwarta Niedziela Adwentu ? 19 grudnia 2021r.

Porządek rekolekcji w poniedziałek i wtorek:

– dla dorosłych ? godz. 10.00 i 19.00

– dla młodzieży i dłużej pracujących ? godz. 20.30

– dla dzieci ? godz. 17.30

Zakończenie rekolekcji w środę o godz. 10.00 i 19.00.

Spowiedź pół godziny przed rozpoczęciem spotkań rekolekcyjnych.

Ofiary składane na tacę w czasie rekolekcji, przeznaczone są na koszty projektu nowego kościoła, który będzie budował nasz rekolekcjonista – Ks. Tomasz.

W piątek – 24 grudnia, Wigilia Narodzenia Pańskiego. Eucharystie tylko rano o 6.30 ? ostatnie Roraty i o godz.10.00. Pasterka o godz. 24.00. Pół godziny wcześniej wspólny śpiew kolęd. W pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia nie będzie Eucharystii o godz. 17.30. Pozostałe Eucharystie według porządku niedzielnego.

Z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego pragniemy przekazać życzenia osobom chorym, które nie mogą przychodzić już do kościoła. Jeżeli w naszym domu czy w naszym sąsiedztwie są takie osoby, bardzo prosimy zgłosić się do zakrystii i odebrać dla nich życzenia i opłatek.

Opłatki wigilijne można nabyć dzisiaj w bocznej kaplicy, wychodząc z kościoła, w kaplicy po lewej stronie, a w tygodniu w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Ofiary za opłatki przeznaczone są na opłacanie ogrzewania kościoła, którego roczny koszt wynosi ponad 80 tys. zł. Tam także Caritas rozprowadza świece wigilijne.

Eucharystia roczna za zmarłych w sobotę ? 25 grudnia o godz. 19.00. Pół godziny wcześniej imienna modlitwa za tych zmarłych.

W przyszłą niedzielę – 26 grudnia, obchodzimy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Z racji tego Święta zapraszamy małżonków, aby tego dnia wspólnie uczestniczyli we Mszy św. niedzielnej i odnowili przyrzeczenia małżeńskie. Obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich odbędzie się tego dnia na każdej Eucharystii.

Wszystkie informacje o wizycie duszpasterskiej, którą planujemy rozpocząć 3 stycznia, znajdziemy na kartce informacyjnej wyłożonej na stoliku za ławkami. Bardzo prosimy, aby te informacje upowszechnić w blokach naszej parafii. Tak jak w poprzednich latach, wywieszaliśmy informację o wizycie duszpasterskiej na klatkach schodowych, tak i teraz prosimy, aby kartki z informacjami o wizycie duszpasterskiej, wzięte dzisiaj z kościoła, wywiesić na drzwiach klatek schodowych lub tablicach informacyjnych w naszych blokach.

Miesięczna zbiórka ofiar na prowadzoną w naszej parafii działalność charytatywną odbywa się dzisiaj, jak zawsze w trzecią niedzielę miesiąca. Zbiórkę przy wyjściu z kościoła przeprowadza Zespół Caritas, który rozdaje także biuletyn o działalności charytatywnej prowadzonej w naszej parafii. Stała puszka Parafialnego Zespołu Caritas, na ofiary dla ubogich, ustawiona jest przy bocznym ołtarzu Św. Antoniego.

ZASADY UDZIELANIA KOMUNII ŚWIĘTEJ W NASZYM KOŚCIELE

  1. każdy przystępujący do Komunii Świętej ma prawo przyjąć Ją na klęcząco lub na stojąco oraz do ust lub na rękę, jeśli czyni to w sposób właściwy
  1. kapłan nie decyduje jaką postawę przy przyjęciu Komunii Świętej zajmuje przyjmujący Ją, jeśli czyni to z uszanowaniem dla Najświętszego Sakramentu
  1. w naszej parafii niewielka ilość ludzi przyjmuje Komunię Świętą na rękę, dlatego nie jest wyznaczane specjalne miejsce dla przyjmujących Ją tylko w ten sposób
  1. osoby przyjmujące Komunii Świętej na rękę, prosimy o podchodzenie do Komunii jako pierwsze, jak czynią to osoby przyjmujące Komunię Świętą z chleba niskoglutenowego
  1. przyjmujący Komunię Świętą na rękę, zaraz po spożyciu Ciała Pańskiego powinni uważnie obejrzeć dłonie oraz zebrać i spożyć ze czcią każdą widoczną Okruszynę, która mogła oderwać się od Hostii
  1. kościół jest systematycznie dezynfekowany metodą zamgławiania a przy głównym wejściu do kościoła ustawiony jest bezdotykowy dezynfekator do rąk