Niedziela Świętej Rodziny ? 26 grudnia 2021 r.

Niedziela Świętej Rodziny ? 26 grudnia 2021 r.

Z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego składamy wszystkim parafianom i gościom najserdeczniejsze życzenia. Niech Pan Jezus obdarzy Wasze rodziny i życie osobiste prawdziwym szczęściem i Bożym pokojem.

Pasterka o godz. 24.00. Pół godziny wcześniej wspólny śpiew kolęd. W pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia nie będzie Eucharystii o godz. 17.30. Pozostałe Eucharystie według porządku niedzielnego.

Wszystkich chorych zapraszamy na Eucharystię w środę – 29 grudnia o godz. 19.00. Po Mszy św. odbędzie się nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie ciała i duszy.

Liturgiczne wspomnienie Św. Tomasz Becketa, który jest patronem Ks. Tomasza, wikariusza w naszej parafii, obchodzimy w środę – 29 grudnia. Solenizanta, szczególnie w tym dniu, polecamy modlitwie parafian.

Eucharystia i nabożeństwo na zakończenie ?starego roku? w piątek – 31 grudnia o godz. 19.00. Metropolita Warszawski udzielił na ten dzień dyspensy od obowiązku zachowania pokutnego charakteru piątku oraz od obowiązku wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych. Jednocześnie zalecił, aby korzystający tego dnia z dyspensy ofiarowali dowolną modlitwę według intencji Ojca Świętego oraz podjęli zgodnie z własnym wyborem formę zadośćuczynienia przez wypełnienie uczynków miłości, bądź ofiarowanie jałmużny.

W sobotę – 1 stycznia, obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Eucharystie w tym dniu według stałego porządku niedzielnego. W tym dniu przypada czterdziesta pierwsza rocznica erygowania naszej Parafii. Eucharystia dziękczynna za naszą parafię sprawowana będzie o godz. 12.30.

Pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające za grzechy Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę – 1 stycznia po Eucharystii godz. 19.00.

W niedzielę – 2 stycznia, przypada trzynasta rocznica śmierci ks. prał. Juliana Paszkiewicza, poprzedniego proboszcza i budowniczego naszego kościoła. Zapraszamy na Eucharystię sprawowaną w Jego intencji o godz. 12.30.

Miesięczne spotkanie Żywego Różańca w przyszłą niedzielę – 2 stycznia o godz. 16.30 w sali dolnego kościoła a procesja eucharystyczna o godz. 18.30.

Wszystkie informacje o wizycie duszpasterskiej, którą planujemy rozpocząć 3 stycznia, znajdziemy na kartce informacyjnej wyłożonej na stoliku za ławkami. Bardzo prosimy, aby te informacje upowszechnić w blokach naszej parafii, przez wywieszanie wziętych z kościoła kartek, w klatkach schodowych lub tablicach informacyjnych w naszych blokach.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze parafii, które w grudniu złożyły czterdzieści cztery rodziny na łączną sumę 11.830 zł. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy serdeczne: ?Bóg zapłać?. Dziękujemy także Państwu Snaczke za ufundowanie dwóch ornatów: Św. Rodziny i Serca Maryi.

ZASADY UDZIELANIA KOMUNII ŚWIĘTEJ W NASZYM KOŚCIELE

  1. każdy przystępujący do Komunii Świętej ma prawo przyjąć Ją na klęcząco lub na stojąco oraz do ust lub na rękę, jeśli czyni to w sposób właściwy
  1. kapłan nie decyduje jaką postawę przy przyjęciu Komunii Świętej zajmuje przyjmujący Ją, jeśli czyni to z uszanowaniem dla Najświętszego Sakramentu
  1. w naszej parafii niewielka ilość ludzi przyjmuje Komunię Świętą na rękę, dlatego nie jest wyznaczane specjalne miejsce dla przyjmujących Ją tylko w ten sposób
  1. osoby przyjmujące Komunii Świętej na rękę, prosimy o podchodzenie do Komunii jako pierwsze, jak czynią to osoby przyjmujące Komunię Świętą z chleba niskoglutenowego
  1. przyjmujący Komunię Świętą na rękę, zaraz po spożyciu Ciała Pańskiego powinni uważnie obejrzeć dłonie oraz zebrać i spożyć ze czcią każdą widoczną Okruszynę, która mogła oderwać się od Hostii
  1. kościół jest systematycznie dezynfekowany metodą zamgławiania a przy głównym wejściu do kościoła ustawiony jest bezdotykowy dezynfekator do rąk