Czwarta Niedziela Zwykła ? 30 stycznia 2022 r.

Czwarta Niedziela Zwykła ? 30 stycznia 2022 r.

Parafialna schola ?Zjednoczeni w Duchu Świętym? serdecznie zaprasza wszystkich parafian na wspólne kolędowanie, które odbędzie się dzisiaj – 30 stycznia po Mszy Świętej o godz.19.00. Śpiew poprowadzą służby liturgiczne i wspólnoty parafialne.

W czasie tegorocznej wizyty duszpasterskiej kapłani nawiedzili 1480 mieszkań, gdzie udzielali błogosławieństwa Bożego mieszkającym tam parafianom. Wizyta duszpasterska odbywała się tylko w tych domach, gdzie kapłani zostali zaproszeni. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę, życzliwe przyjęcie kapłanów i prowadzone rozmowy o radościach i troskach przeżywanych w rodzinach i parafii. Dziękujemy także za tradycyjnie składane ofiary na utrzymanie parafii, także tym parafianom, którzy nie mogli przyjąć kapłana w swoim domu, złożyli jednak ofiarę kolędową, wyrażając w ten sposób troskę o materialne potrzeby swojej parafii.

Dodatkowym terminem wizyty duszpasterskiej będzie sobota – 19 lutego. Zapisy na ten termin będziemy przyjmowali od niedzieli – 13 lutego. Prosimy o nie zapisywanie się już teraz na dodatkową wizytę duszpasterską, ale poczekanie z tym do 13 lutego.

Święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie ? Matki Bożej Gromnicznej, obchodzimy w środę – 2 lutego. Eucharystie w tym dniu: 7.00, 10.00 i 19.00. Poświęcenie gromnic na początku każdej Eucharystii. Akcja Katolicka rozprowadza dzisiaj gromnice przy wyjściu z kościoła. Święto Matki Bożej Gromnicznej obchodzimy jako Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary składane na tacę 2 lutego przeznaczone będą na zakony klauzurowe. Na każdej Eucharystii będzie możliwość złożenia przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy do podjęcia tego dzieła, na rzecz ochrony życia dzieci poczętych.

Śpiew Akatystu ku czci Matki Bożej w środę – 2 lutego o godz. 20.00 w kościele.

Pierwszoczwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne w czwartek – 3 lutego, po Eucharystii wieczornej do godz. 21.00. Adorację prowadzi Akcja Katolicka.

Spowiedź pierwszopiątkowa w piątek – 4 lutego od godz. 9.30 i od godz.18.00.

Pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające za grzechy Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę – 5 lutego po Eucharystii godz. 19.00.

Miesięczne spotkanie Żywego Różańca w przyszłą niedzielę – 6 lutego o godz. 16.30 w sali dolnego kościoła a procesja eucharystyczna o godz. 18.30.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze parafii, które w styczniu złożyło czterdzieści rodzin na łączną sumę 6.305 zł. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy serdeczne: ?Bóg zapłać?.

ZASADY UDZIELANIA KOMUNII ŚWIĘTEJ W NASZYM KOŚCIELE

  1. każdy przystępujący do Komunii Świętej ma prawo przyjąć Ją na klęcząco lub na stojąco oraz do ust lub na rękę, jeśli czyni to w sposób właściwy
  1. kapłan nie decyduje jaką postawę przy przyjęciu Komunii Świętej zajmuje przyjmujący Ją, jeśli czyni to z uszanowaniem dla Najświętszego Sakramentu
  1. w naszej parafii niewielka ilość ludzi przyjmuje Komunię Świętą na rękę, dlatego nie jest wyznaczane specjalne miejsce dla przyjmujących Ją tylko w ten sposób
  1. osoby przyjmujące Komunii Świętej na rękę, prosimy o podchodzenie do Komunii jako pierwsze, jak czynią to osoby przyjmujące Komunię Świętą z chleba niskoglutenowego
  1. przyjmujący Komunię Świętą na rękę, zaraz po spożyciu Ciała Pańskiego powinni uważnie obejrzeć dłonie oraz zebrać i spożyć ze czcią każdą widoczną Okruszynę, która mogła oderwać się od Hostii
  1. kościół jest systematycznie dezynfekowany metodą zamgławiania a przy głównym wejściu do kościoła ustawiony jest bezdotykowy dezynfekator do rąk