Trzecia Niedziela Zwykła ? 23 stycznia 2022 r.

Trzecia Niedziela Zwykła ? 23 stycznia 2022 r.

Zapisanych na tegoroczną wizytę duszpasterską, kapłani odwiedzają codziennie od godz. 17.00. Na stole prosimy przygotować: krzyż, świece, wodę święconą i kropidło. Jeżeli nie posiadamy w domu wody święconej, można ją pobrać po Mszach Świętych w zakrystii. Przychodzący kapłan będzie w maseczce ochronnej. Prosimy, aby także domownicy na czas wizyty kapłana, używali maseczek oraz przygotowali płyn do dezynfekcji rąk dla kapłana. W okresie trwania wizyty duszpasterskiej, Misja Świętej Faustyny, zaprasza na modlitwę koronką do Miłosierdzia Bożego w jej intencji, w każdy piątek o godz. 18.45.

Przypominamy, że przynależność do parafii wiąże się z miejscem zamieszkania a nie miejscem zameldowania. Dlatego każdy, kto zamieszkał na terenie naszej parafii i nie został wpisany do ewidencji parafialnej w czasie wizyty duszpasterskiej, powinien osobiście zgłosić się do kancelarii parafialnej, aby zapisać się na listę parafian.

Miesięczne wizyty z Komunią św. u chorych w sobotę – 29 stycznia od godz. 9.00. Nowe zgłoszenia do chorych przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.

Eucharystia roczna za zmarłych w sobotę – 29 stycznia o godz. 19.00. Pół godziny wcześniej imienna modlitwa za tych zmarłych.

Parafialna schola ?Zjednoczeni w Duchu Świętym? serdecznie zaprasza wszystkich parafian na wspólne kolędowanie, które odbędzie się w następną niedzielę – 30 stycznia po Mszy Świętej o godz.19.00. Śpiew poprowadzą służby liturgiczne i wspólnoty parafialne.

Wpłaty ofiar na Radio Maryja przyjmowane są dzisiaj przy głównym wyjściu z kościoła.

ZASADY UDZIELANIA KOMUNII ŚWIĘTEJ W NASZYM KOŚCIELE

  1. każdy przystępujący do Komunii Świętej ma prawo przyjąć Ją na klęcząco lub na stojąco oraz do ust lub na rękę, jeśli czyni to w sposób właściwy
  1. kapłan nie decyduje jaką postawę przy przyjęciu Komunii Świętej zajmuje przyjmujący Ją, jeśli czyni to z uszanowaniem dla Najświętszego Sakramentu
  1. w naszej parafii niewielka ilość ludzi przyjmuje Komunię Świętą na rękę, dlatego nie jest wyznaczane specjalne miejsce dla przyjmujących Ją tylko w ten sposób
  1. osoby przyjmujące Komunii Świętej na rękę, prosimy o podchodzenie do Komunii jako pierwsze, jak czynią to osoby przyjmujące Komunię Świętą z chleba niskoglutenowego
  1. przyjmujący Komunię Świętą na rękę, zaraz po spożyciu Ciała Pańskiego powinni uważnie obejrzeć dłonie oraz zebrać i spożyć ze czcią każdą widoczną Okruszynę, która mogła oderwać się od Hostii
  1. kościół jest systematycznie dezynfekowany metodą zamgławiania a przy głównym wejściu do kościoła ustawiony jest bezdotykowy dezynfekator do rąk