Druga Niedziela Adwentu ? 5 grudnia 2021 r.

Druga Niedziela Adwentu ? 5 grudnia 2021 r.

Spotkanie Żywego Różańca dzisiaj o godz. 16.30 a procesja eucharystyczna o 18.30.

Rok Świętego Józefa, który obecnie obchodzimy, kończy się 8 grudnia. W tym dniu, na każdej Eucharystii, dokonamy aktu oddania naszych rodzin i całej naszej parafii pod opiekę Św. Józefa – opiekuna rodzin. Przygotowaniem do tego jest nowenna do Św. Józefa, która odbywa się codziennie po Eucharystii o godz. 19.00.

Przypominamy, że Roraty w naszej świątyni sprawowane są w dni powszednie Adwentu o godz. 6.30. Dzieci zapraszamy na Roraty w soboty. Prosimy rodziców, aby ułatwili dzieciom przychodzenie na te sobotnie Roraty.

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP obchodzimy w środę – 8 grudnia. Eucharystie w tym dniu: 6.30, 10.00, 19.00. Godzina Łaski z prywatną adoracją w ciszy o godz. 12.00. Jest to także święto patronalne Rycerstwa Niepokalanej, którego członkowie gromadzą się tego dnia na Eucharystii o godz. 19.00.

Otwarte dla wszystkich chętnych, spotkanie grupy Misja Św. Faustyny w środę ? 8 grudnia, po Eucharystii o godz. 19.00, w sali na pierwszym piętrze plebanii.

Od października tego roku w naszej parafii działa grupa akademicka i postakademicka Odnowy w Duchu Świętym, która wcześniej spotykała się w kościele św. Anny na Starym Mieście. Zapraszamy młodzież, studentów i osoby w wieku ok. 20 – 30 lat na spotkania, które odbywają się w czwartki po Mszy św. wieczornej w sali na piętrze. Podczas spotkań modlimy się, formujemy naszą wiarę, poznajemy Boga oraz spotykamy się z ciekawymi ludźmi, świadkami wiary.

Opłatki wigilijne można nabyć dzisiaj w bocznej kaplicy, wychodząc z kościoła, w kaplicy po lewej stronie, a w tygodniu w zakrystii lub kancelarii. Ofiary za opłatki przeznaczone są na ogrzewania kościoła, którego roczny koszt wynosi ponad 80 tys.

Zespół Caritas rozprowadza, także w bocznej kaplicy, świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz przeprowadza zbiórkę żywności do paczek świątecznych dla ubogich, które można składać do kosza przed ołtarzem Św. Antoniego.

Obrzęd przedstawienia młodzieży, która obecnie przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, odbędzie się w przyszłą niedzielę – 12 grudnia na Eucharystii o godz. 19.00. Zachęcamy do zainteresowania się, czy młodzież ta, daje dobre świadectwo chrześcijańskiego życia.

Obchodzimy dzisiaj Dzień Pomocy Materialnej dla Kościoła na Wschodzie, gdzie obecnie pracuje prawie tysiąc: kapłanów diecezjalnych i zakonnych, sióstr i braci zakonnych oraz świeckich z Polski. Możemy wspomóc ich pracę składając ofiary w ramach zbiórki, która prowadzona jest dzisiaj przy wyjściach z kościoła.

Ponawiamy prośbę o pomoc w znalezieniu dla naszego zakrystianina, pokoju do wynajęcia, na terenie naszej parafii. Informację na ten temat przyjmujemy zakrystii.

ZASADY UDZIELANIA KOMUNII ŚWIĘTEJ W NASZYM KOŚCIELE

  1. każdy przystępujący do Komunii Świętej ma prawo przyjąć Ją na klęcząco lub na stojąco oraz do ust lub na rękę, jeśli czyni to w sposób właściwy
  1. kapłan nie decyduje jaką postawę przy przyjęciu Komunii Świętej zajmuje przyjmujący Ją, jeśli czyni to z uszanowaniem dla Najświętszego Sakramentu
  1. w naszej parafii niewielka ilość ludzi przyjmuje Komunię Świętą na rękę, dlatego nie jest wyznaczane specjalne miejsce dla przyjmujących Ją tylko w ten sposób
  1. osoby przyjmujące Komunii Świętej na rękę, prosimy o podchodzenie do Komunii jako pierwsze, jak czynią to osoby przyjmujące Komunię Świętą z chleba niskoglutenowego
  1. przyjmujący Komunię Świętą na rękę, zaraz po spożyciu Ciała Pańskiego powinni uważnie obejrzeć dłonie oraz zebrać i spożyć ze czcią każdą widoczną Okruszynę, która mogła oderwać się od Hostii
  1. kościół jest systematycznie dezynfekowany metodą zamgławiania a przy głównym wejściu do kościoła ustawiony jest bezdotykowy dezynfekator do rąk