Pierwsza Niedziela Adwentu ? 28 listopada 2021 r.

Pierwsza Niedziela Adwentu ? 28 listopada 2021 r.

Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy liturgiczny okres Adwentu, który jest czasem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego i powtórnego przyjścia Pana Jezusa na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem czuwania, którego wyrazem są Roraty sprawowane o brzasku dnia. Roraty w naszej świątyni w dni powszednie Adwentu o godz. 6.30. Na roraty przynosimy lampiony adwentowe. Dzieci zapraszamy na Roraty w soboty. Prosimy rodziców, aby ułatwili dzieciom przychodzenie na te sobotnie Roraty.

Opłatki wigilijne i świece Caritas rozprowadzane będą w kościele od przyszłej niedzieli – 5 grudnia. Rekolekcje adwentowe rozpoczną się od niedzieli – 19 grudnia.

Zespół Caritas przeprowadza zbiórkę żywności do paczek świątecznych dla ubogich, które można składać do kosza przed bocznym ołtarzem Św. Antoniego.

Zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Rady Ekonomicznej dzisiaj – 28 listopada o godz. 20.00 w sali dolnego kościoła.

Rok Świętego Józefa, ogłoszony przez Papieża Franciszka, kończy się 8 grudnia. W tym dniu dokonamy aktu oddania naszej parafii pod opiekę Św. Józefa – opiekuna rodzin. Przygotowaniem do tego będzie nowenna do Św. Józefa, która odbywała się będzie od poniedziałku – 29 listopada do 7 grudnia, po Eucharystii o godz.19.00.

Spotkanie synodalne w poniedziałek – 29 listopada o godz. 20.00 w sali dolnego kościoła. Na spotkanie zapraszamy wszystkich, a szczególnie wspólnoty parafialne.

Śpiew Akatystu ku czci Matki Bożej w środę – 1 grudnia o godz. 20.00 w kościele.

Pierwszoczwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne w czwartek – 2 grudnia, po Eucharystii wieczornej do godz. 21.00. Adorację prowadzi Akcja Katolicka.

Spowiedź pierwszopiątkowa w piątek – 3 grudnia od godz. 9.30 i od godz.18.00.

Pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające za grzechy Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę – 4 grudnia po Eucharystii godz. 19.00.

Miesięczne spotkanie Żywego Różańca w przyszłą niedzielę – 5 grudnia o godz. 16.30 w sali dolnego kościoła a procesja eucharystyczna o godz. 18.30.

Święto Św. Andrzeja Apostoła obchodzimy we wtorek – 30 listopada. Jest to dzień imienin ks. Proboszcza. W sobotę zaś – 4 grudnia imieniny obchodzi ks. Krystian. Solenizantów polecamy, szczególnie w te dni, modlitwie parafian.

Wpłaty ofiar na Radio Maryja przyjmowane są dzisiaj przy wyjściu z kościoła.

W przedsionku kościoła stoi pojemnik, do którego wkładane są poświęcone: obrazy, krzyże, medaliki, różańce i modlitewniki. Godnym zagospodarowaniem pozostawionych przedmiotów kultu religijnego, zajmuje się grupa parafialna Misja św. Faustyny. Dzisiaj jest możliwość, aby za darmo, wybrać sobie: obraz, krzyż, modlitewnik, różaniec czy książkę religijną. Zapraszamy po Mszy św. do kaplicy bocznej po lewej stronie wyjścia z kościoła.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze parafii, które w listopadzie złożyło dwadzieścia osiem rodzin na łączną sumę 5.890 zł. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy serdeczne: ?Bóg zapłać?.

ZASADY UDZIELANIA KOMUNII ŚWIĘTEJ W NASZYM KOŚCIELE

  1. każdy przystępujący do Komunii Świętej ma prawo przyjąć Ją na klęcząco lub na stojąco oraz do ust lub na rękę, jeśli czyni to w sposób właściwy
  1. kapłan nie decyduje jaką postawę przy przyjęciu Komunii Świętej zajmuje przyjmujący Ją, jeśli czyni to z uszanowaniem dla Najświętszego Sakramentu
  1. w naszej parafii niewielka ilość ludzi przyjmuje Komunię Świętą na rękę, dlatego nie jest wyznaczane specjalne miejsce dla przyjmujących Ją tylko w ten sposób
  1. osoby przyjmujące Komunii Świętej na rękę, prosimy o podchodzenie do Komunii jako pierwsze, jak czynią to osoby przyjmujące Komunię Świętą z chleba niskoglutenowego
  1. przyjmujący Komunię Świętą na rękę, zaraz po spożyciu Ciała Pańskiego powinni uważnie obejrzeć dłonie oraz zebrać i spożyć ze czcią każdą widoczną Okruszynę, która mogła oderwać się od Hostii
  1. kościół jest systematycznie dezynfekowany metodą zamgławiania a przy głównym wejściu do kościoła ustawiony jest bezdotykowy dezynfekator do rąk