Druga Niedziela po Narodzeniu Pańskim ? 2 stycznia 2022 r.

Druga Niedziela po Narodzeniu Pańskim ? 2 stycznia 2022 r.

Miesięczne spotkanie Żywego Różańca dzisiaj – 2 stycznia o godz. 16.30 w sali dolnego kościoła a procesja eucharystyczna dzisiaj o godz. 18.30.

Wszystkie informacje o wizycie duszpasterskiej znajdziemy na kartce informacyjnej wyłożonej na stoliku za ławkami. Bardzo prosimy, aby te kartki, wzięte z kościoła, wywiesić na drzwiach klatek schodowych lub tablicach informacyjnych w naszych blokach. Wizytę duszpasterską rozpoczynamy od godz. 17.00. Na stole prosimy przygotować: krzyż, świece, wodę święconą i kropidło. Jeżeli nie posiadamy w domu wody święconej, można ją pobrać po Mszach Świętych w zakrystii. Przychodzący kapłan będzie w maseczce ochronnej. Prosimy, aby także domownicy na czas wizyty kapłana, używali maseczek oraz przygotowali płyn do dezynfekcji rąk dla kapłana. W okresie trwania wizyty duszpasterskiej, Misja Św. Faustyny, zaprasza na modlitwę koronką do Miłosierdzia Bożego w jej intencji, w każdy piątek o godz. 18.45.

Przypominamy, że przynależność do parafii wiąże się z miejscem zamieszkania a nie miejscem zameldowania. Dlatego każdy, kto zamieszkał na terenie naszej parafii i nie został wpisany do ewidencji parafialnej w czasie wizyty duszpasterskiej, powinien osobiście zgłosić się do kancelarii parafialnej, aby zapisać się na listę parafian.

Śpiew Akatystu ku czci Matki Bożej w środę – 5 stycznia o godz. 19.45.

Uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie Trzech Króli, obchodzimy w czwartek – 6 stycznia. Eucharystie, połączone z błogosławieństwem kredy i kadzidła, sprawowane będą według porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę w Trzech Króli, przeznaczone będą na misje.

Spowiedź pierwszopiątkowa w piątek – 7 stycznia od godz. 9.30 i od godz.18.00.

Nabożeństwa do Świętych i Błogosławionych, których wizerunki są na witrażach w naszym kościele odbywają się w soboty o godz. 18.30. W czasie tych nabożeństw modlimy się szczególnie za Ojczyznę, przyzywając wstawiennictwa naszych Błogosławionych i Świętych Rodaków.

W czasie rekolekcji adwentowych składaliśmy ofiary na koszty projektu nowego kościoła, który będzie budował Ks. Tomasz Paśko. Przekazał on, że zebrał ponad 24 tys. zł. i składa wszystkim ofiarodawcom serdeczne ?Bóg zapłać?.

ZASADY UDZIELANIA KOMUNII ŚWIĘTEJ W NASZYM KOŚCIELE

  1. każdy przystępujący do Komunii Świętej ma prawo przyjąć Ją na klęcząco lub na stojąco oraz do ust lub na rękę, jeśli czyni to w sposób właściwy
  1. kapłan nie decyduje jaką postawę przy przyjęciu Komunii Świętej zajmuje przyjmujący Ją, jeśli czyni to z uszanowaniem dla Najświętszego Sakramentu
  1. w naszej parafii niewielka ilość ludzi przyjmuje Komunię Świętą na rękę, dlatego nie jest wyznaczane specjalne miejsce dla przyjmujących Ją tylko w ten sposób
  1. osoby przyjmujące Komunii Świętej na rękę, prosimy o podchodzenie do Komunii jako pierwsze, jak czynią to osoby przyjmujące Komunię Świętą z chleba niskoglutenowego
  1. przyjmujący Komunię Świętą na rękę, zaraz po spożyciu Ciała Pańskiego powinni uważnie obejrzeć dłonie oraz zebrać i spożyć ze czcią każdą widoczną Okruszynę, która mogła oderwać się od Hostii
  1. kościół jest systematycznie dezynfekowany metodą zamgławiania a przy głównym wejściu do kościoła ustawiony jest bezdotykowy dezynfekator do rąk