Druga Niedziela Wielkanocy – 23 kwietnia 2017 r. Niedziela Miłosierdzia Bożego

Zapraszamy  na  modlitwę  do  Miłosierdzia Bożego  dzisiaj o godz. 15.00  w kościele.

Święto Miłosierdzia Bożego, które dzisiaj obchodzimy, rozpoczyna w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Dziękujemy przy tej okazji naszemu Parafialnemu Zespołowi Caritas, który zajmuje się działalnością charytatywną w naszej parafii i zapraszamy innych  parafian  do  włączenia  się  w  pracę  Parafialnego  Zespołu  Caritas.

Zachęcamy do przyłączenia się dzieła miłosierdzia, które polega na tym, że przez tydzień w innym kraju na świecie odmawiana jest koronka do Bożego Miłosierdzia. Polska odmawiać ma koronkę od niedzieli – 23 kwietnia do soboty – 29 kwietnia. Każdy kto zechce przyłączyć się do tej modlitewnej inicjatywy, powinien w tych dniach o godz. 15.0 odmówić koronkę do Bożego Miłosierdzia bez względu na to, gdzie  w  tej  godzinie  przebywa.

Zebranie  Parafialnej  Rady  Duszpasterskiej  dzisiaj ? 23  kwietnia  o  godz. 20.00.

Wszystkich chorych na ciele i duszy zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie,  która  sprawowana  będzie  w  środę ? 26  kwietnia  o  godz. 19.00.

Miesięczne wizyty z Komunią św. u chorych w sobotę ? 29 kwietnia od godz. 9.00. Nowe  zgłoszenia  do  chorych  przyjmujemy  w  zakrystii  i  w  kancelarii.

Koło Przyjaciół Radia Maryja przyjmuje dzisiaj przy głównym wyjściu z kościoła, jak zawsze  w  czwartą  niedzielę  miesiąca,  wpłaty  ofiar  na  Radio  Maryja.

W przyszłą niedzielę – 30 kwietnia, gościć będziemy w naszej parafii braci kleryków z seminarium franciszkańskiego w Łodzi. Przybliżą nam charyzmat powołania franciszkańskiego a my będziemy mieli okazję wesprzeć utrzymanie ich seminarium. Patron naszej parafii ? Św. Maksymilian Kolbe  należał  do  zakonu  franciszkanów.

Przypominamy, że możemy przyjąć na jeden dzień w swoim domu, relikwie Świętego Antoniego. Zapisy na maj przyjmujemy w zakrystii. Uroczystość umieszczenia na stałe  w  naszym  kościele  tych  relikwii  odbędzie  się – 30 maja  o  godz. 19.00.

Zgodnie z decyzją Episkopatu Polski, o czym słyszeliśmy w odczytanym dzisiaj liście biskupów, we wszystkich kościołach w Polsce, odbywa się dzisiaj zbiórka ofiar na pomoc dla poszkodowanych w Syrii i mieszkańców Aleppo. Ofiary na ten cel możemy składać  przy  wyjściach  z  kościoła.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami.  Należność  za  gazety  prosimy  składać  do puszki,  która się tam  znajduje.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze w parafii, które w ostatnim tygodniu złożyła jedna  rodzina. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby  parafii  składamy  serdeczne  ?Bóg zapłać?.

Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy w sobotę 20 maja ?zapisy w zakrystii.