Trzecia Niedziela Wielkanocy – 30 kwietnia 2017 r.

Nabożeństwa majowe przed Najświętszym Sakramentem codziennie w maju o godz. 18.30 w kościele, przed grotą maryjną w dni powszednie po Eucharystii o godz. 10.00, przy kapliczce w parku przed szkołą na Bokserskiej w niedziele i środy o godz. 20.00.

Poniedziałkowe  wypominki  za  zmarłych  w maju, odbywać  się  będą  o godz. 18.00.

Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski obchodzimy w środę – 3 maja. Eucharystie w tym dniu: 7.00, 10.00 i 19.00. Jest to jednocześnie Święto Państwowe Konstytucji 3 Maja. Przypominamy o wywieszaniu flag państwowych w oknach mieszkań, co jest  oznaką  naszego  patriotyzmu.

Zapraszamy do wspólnego śpiewu Akatystu ku czci Matki Bożej w środę – 3 maja, po Eucharystii  o  godz. 19.00. Jest  to  starożytny  hymn  pochodzący  z  V  wieku.

Od poniedziałku – 1 maja  do  w środy – 3 maja  kancelaria  parafialna  będzie  nieczynna.

Pierwszoczwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołania kapłańskie i  zakonne w czwartek – 4 maja, po Eucharystii wieczornej do godz. 21.00.

W najbliższy piątek – 5 maja, obchodzimy pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa,  przed południem – od godz. 9.30  i  po południu – od godz. 18.00.

Zapraszamy na pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę ? 6 maja o godz. 9.00. O odprawianie tego nabożeństwa prosiła Matka Boża w Fatimie. Z racji obchodzonego jubileuszu stulecia objawień  fatimskich,  tym  bardziej  zachęcamy  do  licznego  w  nim  uczestnictwa.

Eucharystia roczna za zmarłych w sobotę – 6 maja o godz. 19.00. O godz. 18.00 – przed  nabożeństwem  majowym –  imienna  modlitwa  za  tych  zmarłych.

Miesięczne spotkanie Żywego Różańca w przyszłą niedzielę – 7 maja o godz. 16.30.

Procesja eucharystyczna w przyszłą niedzielę o godz. 18.30. Na procesję zapraszamy wszystkich  a  szczególnie  dzieci  przygotowujące się do Rocznicy Komunii Świętej.

W przyszłą niedzielę – 7 maja rozpoczynamy tydzień modlitwy i troski o powołania kapłańskie i zakonne. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na  nasze  Seminarium  Duchowne  w  Warszawie.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami.  Należność  za  gazety  prosimy  składać  do puszki,  która się tam  znajduje.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze w parafii, które w ostatnim tygodniu złożyły 4 rodziny. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby  parafii  składamy  serdeczne  ?Bóg zapłać?.