Druga Niedziela Wielkanocy ? 24 kwietnia 2022 r.

Druga Niedziela Wielkanocy ? 24 kwietnia 2022 r.

Niedziela Miłosierdzia Bożego

Święto Miłosierdzia Bożego, które dzisiaj obchodzimy, rozpoczyna w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Dziękujemy przy tej okazji naszemu Parafialnemu Zespołowi Caritas, który zajmuje się działalnością charytatywną w naszej parafii i zapraszamy także innych parafian do włączenia się w pracę Zespołu Caritas.

Z racji dzisiejszego Święta Miłosierdzia Bożego, Misja Św. Faustyny, zaprasza dzisiaj na wspólną modlitwę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

W poniedziałek – 25 kwietnia obchodzimy Święto Św. Marka Ewangelisty. Jest to dzień imienin Ks. Marka Iwańskiego – rezydenta w naszej parafii, którego polecamy, szczególnie w tym dniu, modlitwie parafian.

Wizyty z Komunią św. u chorych w sobotę – 30 kwietnia od godz. 9.00. Nowe zgłoszenia do chorych przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.

Eucharystia roczna za zmarłych w sobotę – 30 kwietnia o godz. 19.00. Pół godziny wcześniej imienna modlitwa za tych zmarłych.

Od przyszłej niedzieli – 1 maja, rozpoczynamy nabożeństwa majowe, odprawiane przed Najświętszym Sakramentem w kościele, codziennie o godz. 18.30, przed grotą maryjną w dni powszednie po Eucharystii o godz. 10.00, przy kapliczce w parku przed szkołą na Bokserskiej w niedziele i środy o godz. 20.00 oraz przy kapliczce na terenie wyścigów konnych codziennie o godz.19.00.

Miesięczne spotkanie Żywego Różańca w przyszłą niedzielę – 1 maja o 16.30 w sali dolnego kościoła.

Wpłaty ofiar na Radio Maryja przyjmowane są dzisiaj przy wyjściu z kościoła

W przedsionku kościoła stoi pojemnik, do którego wkładane są poświęcone: obrazy, krzyże, medaliki, różańce i modlitewniki. Godnym zagospodarowaniem pozostawionych przedmiotów kultu religijnego, zajmuje się grupa parafialna Misja św. Faustyny. Dzisiaj jest możliwość, aby za darmo, wybrać sobie: obraz, krzyż, modlitewnik, różaniec czy książkę religijną. Zapraszamy po Mszy św. do kaplicy bocznej po lewej stronie wyjścia z kościoła.