Druga Niedziela Wielkiego Postu ? 13 marca 2022 r.

Druga Niedziela Wielkiego Postu ? 13 marca 2022 r.

Gorzkie Żale dzisiaj o godz.18.30 a comiesięczne nabożeństwo fatimskie dzisiaj – 13 marca po Eucharystii o godz. 19.00.

Wielkopostne rekolekcje parafialne i rekolekcje szkolne rozpoczniemy od 3 kwietnia. Szczegółowy program rekolekcji wywieszony jest w gablotce przy wyjściu z kościoła.

W piątek – 18 marca przypada w naszym kościele ogólnowarszawski wielkopostny dzień stacyjny. Przez cały dzień odbywać się będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu, a kapłani dyżurować będą w konfesjonale. Msze św. sprawowane będą o godzinach: 7.00, 10.00 i 20.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 19.00. Droga krzyżowa o godzinach: 10.30 i 18.00. Anioł Pański i Różaniec o godz. 12.00. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz.15.00. Gorzkie Żale o godz. 19.00. Apel Jasnogórski o 21.00. W tym dniu kaplica adoracyjna będzie nieczynna. Zapraszamy na adorację odbywającą się w kościele.

Zachęcamy do korzystania ze strony internetowej Caritas Archidiecezji Warszawskiej, gdzie znajdziemy aktualne informacje o kościelnej pomocy dla Ukrainy. Osoby, które chcą zgłosić swoją gotowość przyjęcia uchodźców z Ukrainy, znajdą tam aktywny formularz zgłoszeniowy. Nasz Parafialny Zespół Caritas przeprowadza rzeczową zbiórkę na pomoc dla Ukrainy. Tylko nową odzież oraz produkty żywnościowe, higieniczne i dla dzieci, prosimy przynosić do punktu Caritas we wtorki w godz. 17.00 – 19.00 oraz w soboty w godz. 11.00 – 14.00. Wejście do Caritasu znajduje się naprzeciwko krzyża papieskiego.

Produkty żywnościowe i środki czystości do paczek świątecznych dla naszych ubogich parafian, możemy składać do kosza ustawionego przed bocznym ołtarzem Św. Antoniego.

Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, obchodzimy w sobotę – 19 marca. Eucharystie w tym dniu o godz.: 7.00, 10.00 i 19.00.

Dzień Modlitwy i Solidarności z Misjonarzami obchodzony jest corocznie w drugą niedzielę Wielkiego Postu. Organizatorem Dnia jest Dzieło Pomocy „Ad Gentes” przy Episkopacie Polski. Jego celem jest wspieranie polskich misjonarzy. Zbiórka na pomoc dla prawie 2 tys. misjonarzy i misjonarek z Polski pracujących w 99 krajach świata, odbywa się dzisiaj przy wyjściu z kościoła.