Trzecia Niedziela Wielkiego Postu ? 20 marca 2022 r.

Trzecia Niedziela Wielkiego Postu ? 20 marca 2022 r.

Wielkopostne rekolekcje parafialne i rekolekcje szkolne rozpoczniemy za dwa tygodnie – od 3 kwietnia. Szczegółowy program rekolekcji wywieszony jest w gablotce przy wyjściu z kościoła.

Przypominamy porządek nabożeństw wielkopostnych:

– droga krzyżowa – w piątki o godz.: 10.30, 18.00 – dla dzieci i o 19.45

– gorzkie żale – w niedzielę o godz. 18.30

Zachęcamy także do prywatnego odprawiania drogi krzyżowej przy plenerowej drodze krzyżowej na placu przykościelnym, pomiędzy krzyżem papieskim a grotą maryjną.

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, obchodzimy w piątek – 25 marca. Eucharystie o godzinach: 7.00, 10.00, 17.00 i 19.00. W czasie Eucharystii o godz. 17.00, która będzie sprawowana w intencji pokoju w Ukrainie oraz nawrócenia Rosji, odmówiony będzie Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. W ten sposób zjednoczymy się z Ojcem Świętym Franciszkiem, który uczyni to tego dnia w Rzymie.

W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego nie obowiązuje post piątkowy.

Zachęcamy do włączenia się w ogólnopolskie dzieło ?Adoracja bez granic?, które polega na dwudziestoczterogodzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu, jako modlitewne przedłużenie Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi, którego dokona papież Franciszek w łączności z całym Kościołem, w najbliższy piątek o godz. 17.00. Zapisu na nocną część adoracji możemy dokonać w kaplicy adoracyjnej, w której adoracja będzie się odbywała.

Wizyty z Komunią św. u chorych w sobotę – 26 marca od godz. 9.00. Nowe zgłoszenia do chorych przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.

Eucharystia roczna za zmarłych w sobotę – 26 marca o godz. 19.00. Pół godziny wcześniej imienna modlitwa za tych zmarłych.

Zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w przyszłą niedzielę – 27 marca o godz. 20.00 na plebanii. Tematem zebrania będzie omówienie zagadnień zgłoszonych w czasie prowadzonych od listopada spotkań i konsultacji synodalnych.

Miesięczna zbiórka ofiar na prowadzoną w naszej parafii działalność charytatywną odbywa się dzisiaj, jak zawsze w trzecią niedzielę miesiąca. Zbiórkę przy wyjściu z kościoła przeprowadza Parafialny Zespół Caritas, który rozdaje także biuletyn o działalności charytatywnej w naszej parafii. Wielkanocne świece Caritas możemy nabywać w kaplicy bocznej po lewej stronie. Produkty żywnościowe do paczek świątecznych dla ubogich możemy składać, do kosza przed ołtarzem Św. Antoniego.

Zachęcamy do korzystania ze strony internetowej Caritas Archidiecezji Warszawskiej, gdzie znajdziemy aktualne informacje o kościelnej pomocy dla Ukrainy. Osoby, które chcą zgłosić swoją gotowość przyjęcia uchodźców wojennych z Ukrainy, znajdą tam aktywny formularz zgłoszeniowy. Nasz Parafialny Zespół Caritas przeprowadza rzeczową zbiórkę na pomoc dla Ukrainy. Tylko nową odzież oraz produkty żywnościowe, higieniczne i dla dzieci, prosimy przynosić do punktu Caritas we wtorki w godz. 17.00 – 19.00 oraz w soboty w godz. 11.00 – 14.00. Wejście do Caritasu znajduje się naprzeciwko krzyża papieskiego.