Druga Niedziela Wielkiego Postu – 21 luty 2016 r.

Miesięczna zbiórka ofiar na prowadzoną systematycznie w naszej parafii działalność charytatywną odbywa się dzisiaj, jak zawsze w trzecią niedzielę miesiąca. Zbiórkę przy wyjściu z kościoła przeprowadza Parafialny Zespół Caritas, który rozdaje także biuletyn o działalności charytatywnej w parafii. Zespół Caritas prowadzi także zbiórkę produktów żywnościowych do paczek świątecznych dla ubogich, które można składać do kosza przed bocznym ołtarzem Św. Antoniego.

Porządek nabożeństw wielkopostnych:
– droga krzyżowa – w każdy piątek o godzinach: 10.30, 18.00 – dla dzieci i 19.45
– gorzkie żale – w każdą niedzielę o godz. 18.30

Wszystkich chorych na ciele i duszy zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie, która sprawowana będzie w środę – 24 lutego o godz. 19.00.

W piątek – 26 lutego przypada w naszym kościele ogólnowarszawski wielkopostny dzień stacyjny. Przez cały dzień odbywać się będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu, a kapłani dyżurować będą w konfesjonale. Msze św. sprawowane będą o godzinach: 7.00, 10.00 i 20.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 19.00. Droga krzyżowa o godz. 10.30 i o godz. 18.00. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz.15.00, Gorzkie Żale o godz. 19.00, Apel Jasnogórski o godz.21.00.

Miesięczne wizyty z Komunią św. u chorych w sobotę – 27 lutego od godz. 9.00. Nowe zgłoszenia do chorych przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii.

Nabożeństwa do Świętych, których wizerunki są na witrażach w naszym kościele, odbywają się w soboty o godz. 18.30. W czasie tych nabożeństw modlimy się za naszą Ojczyznę i w intencjach osobistych, z którymi przychodzimy na te nabożeństwa.

Wspólne zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Parafialnej Rady Ekonomicznej odbędzie się w przyszłą niedzielę – 28 lutego o godz. 20.00 na plebanii.

Dziękujemy Parafialnemu Zespołowi Caritas za zorganizowaną w dniu wczorajszym uroczystość dla naszych chorych i starszych parafian z racji Światowego Dnia Chorego. Dziękujemy także wszystkim, którzy pomogli chorym, aby mogli wziąć udział w tej uroczystości. Bóg zapłać.

Rezerwację intencji mszalnych na drugie półrocze 2016 roku, tj. od lipca do grudnia, przyjmować będziemy od następnego wtorku – 1 marca w kancelarii parafialnej.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami. Należność za gazety prosimy składać do puszki, która się tam znajduje.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na prace gospodarcze w parafii. W ostatnim tygodniu ofiarę złożyły 2 rodziny. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy „Bóg zapłać”.