Druga Niedziela Zwykła ? 16 stycznia 2022 r.

Druga Niedziela Zwykła ? 16 stycznia 2022 r.

Zapraszamy na koncert kolędowy naszego chóru parafialnego, który odbędzie się dzisiaj – 16 stycznia po Eucharystii o godz. 17.30 w kościele.

Ze względu na trwający stan epidemiczny, wizyta duszpasterska, odbywa się w zmienionej formie. Szczegółowe informacje znajdziemy na kartce informacyjnej wyłożonej na stoliku za ławkami i na stronie internetowej naszej parafii. Wizytę duszpasterską rozpoczynamy od godz. 17.00. Na stole prosimy przygotować: krzyż, świece, wodę święconą i kropidło. Jeżeli nie posiadamy w domu wody święconej, można ją pobrać po Mszach Świętych w zakrystii. Przychodzący kapłan będzie w maseczce ochronnej. Prosimy, aby także domownicy na czas wizyty kapłana, używali maseczek oraz przygotowali płyn do dezynfekcji rąk dla kapłana. W okresie trwania wizyty duszpasterskiej, Misja Świętej Faustyny, zaprasza na modlitwę koronką do Miłosierdzia Bożego w jej intencji, w każdy piątek o godz. 18.45.

Przypominamy, że przynależność do parafii wiąże się z miejscem zamieszkania a nie miejscem zameldowania. Dlatego każdy, kto zamieszkał na terenie naszej parafii i nie został wpisany do ewidencji parafialnej w czasie wizyty duszpasterskiej, powinien osobiście zgłosić się do kancelarii parafialnej, aby zapisać się na listę parafian.

Uroczystość przyjęcia do ministrantów, bielanek i scholii dziecięcej odbędzie się w czwartek – 20 stycznia, na Eucharystii o godz. 19.00. Po tej uroczystości spotkanie świąteczne wraz z rodzicami w sali dolnego kościoła.

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan obchodzimy w dniach 18 – 25 stycznia pod hasłem ?Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon?. W następny czwartek – 27 stycznia o godz. 17.30 w kościele św. Marcina przy ul. Piwnej w Warszawie zostanie odprawiona Msza święta z okazji 60. Rocznicy pierwszego spotkania ekumenicznego.

Miesięczna zbiórka ofiar na prowadzoną w naszej parafii działalność charytatywną odbywa się dzisiaj, jak zawsze w trzecią niedzielę miesiąca. Zbiórkę przy wyjściu z kościoła przeprowadza Parafialny Zespół ?Caritas?, który rozdaje także biuletyn o działalności charytatywnej w naszej parafii. Stała puszka Parafialnego Zespołu ?Caritas?, na ofiary dla ubogich, ustawiona jest przy ołtarzu Św. Antoniego.

ZASADY UDZIELANIA KOMUNII ŚWIĘTEJ W NASZYM KOŚCIELE

  1. każdy przystępujący do Komunii Świętej ma prawo przyjąć Ją na klęcząco lub na stojąco oraz do ust lub na rękę, jeśli czyni to w sposób właściwy
  1. kapłan nie decyduje jaką postawę przy przyjęciu Komunii Świętej zajmuje przyjmujący Ją, jeśli czyni to z uszanowaniem dla Najświętszego Sakramentu
  1. w naszej parafii niewielka ilość ludzi przyjmuje Komunię Świętą na rękę, dlatego nie jest wyznaczane specjalne miejsce dla przyjmujących Ją tylko w ten sposób
  1. osoby przyjmujące Komunii Świętej na rękę, prosimy o podchodzenie do Komunii jako pierwsze, jak czynią to osoby przyjmujące Komunię Świętą z chleba niskoglutenowego
  1. przyjmujący Komunię Świętą na rękę, zaraz po spożyciu Ciała Pańskiego powinni uważnie obejrzeć dłonie oraz zebrać i spożyć ze czcią każdą widoczną Okruszynę, która mogła oderwać się od Hostii
  1. kościół jest systematycznie dezynfekowany metodą zamgławiania a przy głównym wejściu do kościoła ustawiony jest bezdotykowy dezynfekator do rąk