Dwudziesta Czwarta Niedziela Zwykła – 12 września 2021 r.

Dwudziesta Czwarta Niedziela Zwykła – 12 września 2021 r.

Komunikat Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego:

W czwartek – 9 września, odszedł do Pana po długiej chorobie, opatrzony świętymi sakramentami, biskup senior Marian Duś, który w latach 1986-2013 był biskupem pomocniczym Archidiecezji Warszawskiej. Pogrzeb odbędzie się we wtorek – 14 IX o godz. 11.00 w Świątyni Opatrzności Bożej, gdzie zostanie pochowany. Otoczmy śp. biskupa Mariana naszą modlitwą. kard. Kazimierz Nycz

Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie w poniedziałek – 13 września o godz. 19.30.

Zapisy na przygotowanie do bierzmowania młodzieży z klas ósmych i szkoły średniej, od wtorku – 14 września w kancelarii parafialnej, w godzinach jej otwarcia,. Z kandydatem do bierzmowania przychodzą jego rodzice, którzy wobec księdza zaświadczą o życiu religijnym swojego dziecka.

Przygotowanie do bierzmowania dla dorosłych rozpoczynamy w środę – 15 września o godz. 20.00 w sali przy kancelarii parafialnej.

Spotkanie Parafialnego Zespołu ?Caritas? w czwartek – 16 września o godz. 18.00 w sali Caritas. Wejście do sali od strony krzyża papieskiego. Zapraszamy na to spotkanie także nowe osoby, które chcą włączyć się w działalność charytatywną Caritas.

Zapraszamy dorosłych na katechezę, specjalnie dla nich prowadzoną, w sobotę – 18 września o godz. 11.00 w sali dolnego kościoła. Temat katechezy: ?Przypowieść o synu marnotrawnym?

Doroczna uroczystość błogosławieństwa na kolejny rok służby liturgicznej w sobotę – 18 września na Eucharystii o godz. 19.00. W tym dniu obchodzimy Święto Świętego Stanisława Kostki. Zapraszamy wszystkie służby liturgiczne, a więc: ministrantów, bielanki, lektorów, scholę dziecięcą i młodzieżową, chór, liturgiczną służbę dorosłych i nadzwyczajnych szafarzy Komunii. Z dziećmi zapraszamy ich rodziców.

Zebranie rodziców, których dzieci w tym roku szkolnym będą przygotowywały się do Pierwszej Komunii, odbędzie się w przyszłą niedzielę – 19 września o godz. 20.00 w kościele. Na spotkaniu zostanie omówiony program tego przygotowania.

Zachęcamy do oglądania wystawy poświęconej Prymasowi Stefanowi Wyszyńskiemu. Wystawa ukazuje związki Prymasa Wyszyńskiego z naszą parafią. Wystawa ustawiona jest po lewej stronie kościoła, pod witrażem Prymasa Wyszyńskiego.

Książka o Prymasie Tysiąclecia Stefanie Wyszyńskim, wydana z okazji Jego beatyfikacji, jest do nabycia na stoliku za środkowym rzędem ławek.

Na prośbę Fundacji Centrum Życia i Rodziny, przekazujemy zaproszenie na szesnasty już Marsz dla Życia i Rodziny, który rozpocznie się w przyszłą niedzielę – 19 września o godz. 11.30 na Placu Zamkowym w Warszawie

ZASADY UDZIELANIA KOMUNII ŚWIĘTEJ W NASZYM KOŚCIELE

  1. każdy przystępujący do Komunii Świętej ma prawo przyjąć Ją na klęcząco lub na stojąco oraz do ust lub na rękę, jeśli czyni to w sposób właściwy

  1. kapłan nie decyduje jaką postawę przy przyjęciu Komunii Świętej zajmuje przyjmujący Ją, jeśli czyni to z uszanowaniem dla Najświętszego Sakramentu

  1. w naszej parafii niewielka ilość ludzi przyjmuje Komunię Świętą na rękę, dlatego nie jest wyznaczane specjalne miejsce dla przyjmujących Ją tylko w ten sposób

  1. osoby przyjmujące Komunii Świętej na rękę, prosimy o podchodzenie do Komunii jako pierwsze, jak czynią to osoby przyjmujące Komunię Świętą z chleba niskoglutenowego

  1. przyjmujący Komunię Świętą na rękę, zaraz po spożyciu Ciała Pańskiego powinni uważnie obejrzeć dłonie oraz zebrać i spożyć ze czcią każdą widoczną Okruszynę, która mogła oderwać się od Hostii

  1. kościół jest systematycznie dezynfekowany metodą zamgławiania a przy głównym wejściu do kościoła ustawiony jest bezdotykowy dezynfekator do rąk