Dwudziesta Piąta Niedziela Zwykła – 19 września 2021 r.

Dwudziesta Piąta Niedziela Zwykła – 19 września 2021 r.

Zebranie rodziców, których dzieci w tym roku szkolnym będą przygotowywały się do Pierwszej Komunii, odbędzie się dzisiaj – 19 września o godz. 20.00 w kościele. Na spotkaniu zostanie omówiony program tego przygotowania.

Przyjmujemy zapisy na przygotowanie do bierzmowania młodzieży z klas ósmych i szkoły średniej. Trwały one będą jeszcze w tym tygodniu w kancelarii parafialnej, w godzinach jej otwarcia. Z kandydatem do bierzmowania przychodzą jego rodzice, którzy wobec księdza zaświadczą o życiu religijnym swojego dziecka.

Osoby chcące włączyć się w formację w grupie Odnowy w Duchu Świętym zapraszamy na spotkania, które odbywają się w poniedziałki o godz 19.45 w sali na pierwszym piętrze plebanii.

Młodzież śpiewającą czy grającą na różnych instrumentach, która chciałaby włączyć się w działalność scholi młodzieżowej, zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 17.30 do sali obok kancelarii lub do podejścia do scholi po Eucharystii niedzielnej o 19.00.

Miesięczne wizyty z Komunią św. u chorych w sobotę – 25 września od godz. 9.00. Prosimy o potwierdzenie po wakacyjnej przerwie dotychczas odwiedzanych chorych oraz zgłaszanie nowych osób w zakrystii lub kancelarii.

Eucharystia roczna za zmarłych w sobotę – 25 września o godz. 19.00. Imienna modlitwa za tych zmarłych od godz. 18.20.

Przyjmujemy kandydatów do ministrantów, bielanek oraz scholi dziecięcej. Spotkanie informacyjne dla chętnych dzieci wraz z ich rodzicami odbędzie się w przyszłą niedzielę – 26 września po Eucharystii o godz. 11.00 w sali dolnego kościoła.

Miesięczna zbiórka ofiar na prowadzoną w naszej parafii działalność charytatywną odbywa się dzisiaj, jak zawsze w trzecią niedzielę miesiąca. Zbiórkę przy wyjściach z kościoła przeprowadza Zespół ?Caritas?, który rozdaje także biuletyn o działalności charytatywnej prowadzonej w naszej parafii. Stała puszka Parafialnego Zespołu ?Caritas?, na ofiary dla ubogich, ustawiona jest przy bocznym ołtarzu Św. Antoniego. Zespół Caritas przeprowadza także zbiórkę rzeczy dla osób w kryzysie bezdomności przebywających w schronisku oraz noclegowni przy ul. Polskiej w Warszawie. Do kosza umieszczonego przy ołtarzu św. Antoniego, można przynosić środki czystości oraz męską nową bieliznę, a także ubrania, spodnie, kurtki i buty.

Rezerwację intencji mszalnych na pierwsze półrocze przyszłego roku przyjmować będziemy od poniedziałku – 4 października w kancelarii parafialnej.

ZASADY UDZIELANIA KOMUNII ŚWIĘTEJ W NASZYM KOŚCIELE

  1. każdy przystępujący do Komunii Świętej ma prawo przyjąć Ją na klęcząco lub na stojąco oraz do ust lub na rękę, jeśli czyni to w sposób właściwy

  1. kapłan nie decyduje jaką postawę przy przyjęciu Komunii Świętej zajmuje przyjmujący Ją, jeśli czyni to z uszanowaniem dla Najświętszego Sakramentu

  1. w naszej parafii niewielka ilość ludzi przyjmuje Komunię Świętą na rękę, dlatego nie jest wyznaczane specjalne miejsce dla przyjmujących Ją tylko w ten sposób

  1. osoby przyjmujące Komunii Świętej na rękę, prosimy o podchodzenie do Komunii jako pierwsze, jak czynią to osoby przyjmujące Komunię Świętą z chleba niskoglutenowego

  1. przyjmujący Komunię Świętą na rękę, zaraz po spożyciu Ciała Pańskiego powinni uważnie obejrzeć dłonie oraz zebrać i spożyć ze czcią każdą widoczną Okruszynę, która mogła oderwać się od Hostii

  1. kościół jest systematycznie dezynfekowany metodą zamgławiania a przy głównym wejściu do kościoła ustawiony jest bezdotykowy dezynfekator do rąk