Dwudziesta Dziewiąta Niedziela Zwykła – 17 X 2021 r.

Dwudziesta Dziewiąta Niedziela Zwykła ? 17 października 2021 r.

Przypominamy, że istnieje możliwość przyjęcia w swoim mieszkaniu, na jeden dzień, obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Obraz ten, w marcu 1977 roku, kardynał Stefan Wyszyński ofiarował mieszkańcom Służewca, starającym się o uzyskanie pozwolenia na powstanie naszej parafii. Zachęcamy, aby przed tym obrazem modlić się do Matki Bożej i Błogosławionego Stefana Wyszyńskiego, szczególnie jeśli mamy trudne problemy w naszych rodzinach. Zapisy na przyjęcie obrazu przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.

Liturgiczne wspomnienie Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, którego relikwie są w naszej świątyni, obchodzimy we wtorek – 19 października. W tym dniu relikwie będą wystawione do publicznej czci na ołtarzu głównym.

Liturgiczne wspomnienie Św. Jana Pawła II obchodzimy w piątek – 22 października. Msze święte w tym dniu o godzinach: 7.00, 10.00 i 19.00.

Miesięczna zbiórka ofiar na prowadzoną w naszej parafii działalność charytatywną odbywa się dzisiaj, jak zawsze w trzecią niedzielę miesiąca. Zbiórkę przy wyjściach z kościoła przeprowadza Zespół ?Caritas?, który rozdaje także biuletyn o działalności charytatywnej prowadzonej w naszej parafii. Stała puszka Parafialnego Zespołu ?Caritas?, na ofiary dla ubogich, ustawiona jest przy bocznym ołtarzu Św. Antoniego.

Przyjmujemy na ? wypominki ? za zmarłych. Za poleconych na wypominki roczne, modlimy się w każdy poniedziałek przed nabożeństwem wieczornym. Za poleconych na Mszę roczną, odprawiamy Msze św. w każdą ostatnią sobotę miesiąca o godz. 19.00. Za poleconych na wypominki jednorazowe modlimy się 2 listopada po Mszy św. o godz. 10.00. Na wypominki przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na misje, z racji obchodzonej za tydzień w całym Kościele niedzieli misyjnej.

ZASADY UDZIELANIA KOMUNII ŚWIĘTEJ W NASZYM KOŚCIELE

  1. każdy przystępujący do Komunii Świętej ma prawo przyjąć Ją na klęcząco lub na stojąco oraz do ust lub na rękę, jeśli czyni to w sposób właściwy
  1. kapłan nie decyduje jaką postawę przy przyjęciu Komunii Świętej zajmuje przyjmujący Ją, jeśli czyni to z uszanowaniem dla Najświętszego Sakramentu
  1. w naszej parafii niewielka ilość ludzi przyjmuje Komunię Świętą na rękę, dlatego nie jest wyznaczane specjalne miejsce dla przyjmujących Ją tylko w ten sposób
  1. osoby przyjmujące Komunii Świętej na rękę, prosimy o podchodzenie do Komunii jako pierwsze, jak czynią to osoby przyjmujące Komunię Świętą z chleba niskoglutenowego
  1. przyjmujący Komunię Świętą na rękę, zaraz po spożyciu Ciała Pańskiego powinni uważnie obejrzeć dłonie oraz zebrać i spożyć ze czcią każdą widoczną Okruszynę, która mogła oderwać się od Hostii
  1. kościół jest systematycznie dezynfekowany metodą zamgławiania a przy głównym wejściu do kościoła ustawiony jest bezdotykowy dezynfekator do rąk