Trzydziesta Niedziela Zwykła ? 24 października 2021r.

Trzydziesta Niedziela Zwykła ? 24 października 2021r.

Wszystkich chorych zapraszamy na Eucharystię w środę – 27 października o godz. 19.00. Po Mszy św. odbędzie się nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie ciała i duszy.

Miesięczne wizyty z Komunią św. u chorych w sobotę – 30 października, od godz. 9.00. Nowe zgłoszenia do chorych przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.

Eucharystia roczna za zmarłych w sobotę – 30 października o godz. 19.00. Od 17.50 – przed nabożeństwem różańcowym – imienna modlitwa za tych zmarłych.

Uroczystość Wszystkich Świętych obchodzimy w następny poniedziałek – 1 listopada. Eucharystie we Wszystkich Świętych odprawiane będą według porządku niedzielnego z wyjątkiem Mszy św. o godz.17.30, której w tym dniu nie będzie. Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, popularnie zwane ?Dniem Zadusznym?, obchodzimy w następny wtorek – 2 listopada. Eucharystie w tym dniu o godz.: 7.00, 10.00 i 19.00. Procesja z modlitwami za zmarłych w Dzień Zaduszny po Eucharystii o godz. 10.00.

Przypominamy, że codziennie w dniach od 1 do 8 listopada możemy ofiarować za jednego zmarłego odpust zupełny. Warunkami do uzyskania odpustu są: wzbudzenie intencji zyskania odpustu, nawiedzenie i modlitwa za zmarłych na cmentarzu, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa według intencji Ojca Świętego i wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Zachęcamy do korzystania z tej możliwości przyjścia z pomocą naszym bliskim zmarłym, co jest wyrazem naszej wdzięczności za dobro od nich otrzymane.

Przyjmujemy na ? wypominki ? za zmarłych. Za poleconych na wypominki roczne, modlimy się w każdy poniedziałek przed nabożeństwem wieczornym. Za poleconych na Mszę roczną, odprawiamy Msze św. w każdą ostatnią sobotę miesiąca o godz. 19.00. Za poleconych na wypominki jednorazowe modlimy się 2 listopada po Mszy św. o godz. 10.00. Na wypominki przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

W przyszłą niedzielę gościć będziemy misjonarzy z zakonu Oblatów Maryi Niepokalanej, którzy rozprowadzać będą, jak co roku, kalendarze misyjne.

Wpłaty ofiar na Radio Maryja przyjmowane są dzisiaj przy wyjściu z kościoła.

ZASADY UDZIELANIA KOMUNII ŚWIĘTEJ W NASZYM KOŚCIELE

  1. każdy przystępujący do Komunii Świętej ma prawo przyjąć Ją na klęcząco lub na stojąco oraz do ust lub na rękę, jeśli czyni to w sposób właściwy
  1. kapłan nie decyduje jaką postawę przy przyjęciu Komunii Świętej zajmuje przyjmujący Ją, jeśli czyni to z uszanowaniem dla Najświętszego Sakramentu
  1. w naszej parafii niewielka ilość ludzi przyjmuje Komunię Świętą na rękę, dlatego nie jest wyznaczane specjalne miejsce dla przyjmujących Ją tylko w ten sposób
  1. osoby przyjmujące Komunii Świętej na rękę, prosimy o podchodzenie do Komunii jako pierwsze, jak czynią to osoby przyjmujące Komunię Świętą z chleba niskoglutenowego
  1. przyjmujący Komunię Świętą na rękę, zaraz po spożyciu Ciała Pańskiego powinni uważnie obejrzeć dłonie oraz zebrać i spożyć ze czcią każdą widoczną Okruszynę, która mogła oderwać się od Hostii
  1. kościół jest systematycznie dezynfekowany metodą zamgławiania a przy głównym wejściu do kościoła ustawiony jest bezdotykowy dezynfekator do rąk