Dwudziesta Szósta Niedziela Zwykła – 26 września 2021 r.

Dwudziesta Szósta Niedziela Zwykła – 26 września 2021 r.

Spotkanie młodzieży zapisanej na przygotowanie do bierzmowania odbędzie się dzisiaj o godz. 20.00 w kościele. Z młodzieżą zapraszamy także ich rodziców.

Spotkania dla przygotowujących się do służby liturgicznej jako ministranci, bielanki czy scholanki odbywają się w niedziele o godz.12.00 w sali dolnego kościoła. Na spotkania te zapraszamy uczniów szkół podstawowych, od klasy czwartej wzwyż, jak i uczniów szkół średnich, zainteresowanych należeniem do służby liturgicznej.

Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast całego świata, odbywać się będzie we wtorek – 28 września. Także nasza parafia włączy się w to dzieło. Misja Świętej Faustyny zaprasza 28 września o godz. 15.00 na następujące skrzyżowania: Gotarda i Rzymowskiego, Modzelewskiego i Al. Lotników oraz Rzymowskiego i Al. Wilanowska, gdzie będzie prowadzona modlitwa do Bożego Miłosierdzia.

Spowiedź pierwszopiątkowa w piątek – 1 października od godz. 9.30 i od godz.18.00.

Nabożeństwa różańcowe rozpoczynamy od piątku – 1 października. Nabożeństwa w kościele przed Najświętszym Sakramentem codziennie w październiku o godz. 18.30. Różaniec przed grotą maryjną w dni powszednie po Eucharystii o godz. 10.00.

Zapraszamy do udziału w Nowennie do Św. Maksymiliana, która odbywać się będzie codziennie od 1 do 9 października po Eucharystii o godz. 19.00. Nowenna poprzedza Uroczystość Odpustu Parafialnego, który obchodzimy corocznie 10 października.

Pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę – 2 października po Eucharystii godz. 19.00.

Miesięczne spotkanie Żywego Różańca w przyszłą niedzielę – 3 października o godz. 16.30 w sali dolnego kościoła. Zapraszamy na to spotkanie także nowych chętnych do naszej parafialnej wspólnoty różańcowej.

Procesja eucharystyczna w przyszłą niedzielę – 3 października o godz. 18.30.

Wpłaty ofiar na Radio Maryja przyjmowane są dzisiaj przy wyjściu z kościoła.

Rezerwację intencji mszalnych na pierwsze półrocze przyszłego roku przyjmować będziemy od 4 października w kancelarii parafialnej, w godzinach jej otwarcia.

W archikatedrze warszawskiej, gdzie znajduje się grób bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego – 28. dnia każdego miesiąca, o godz. 19.00, będzie sprawowana Msza święta dziękczynna za beatyfikację Prymasa Tysiąclecia. Natomiast w każdy wtorek w ciągu roku, po Mszy świętej o godz. 19.00, będzie można otrzymać błogosławieństwo relikwiami bł. Stefana Wyszyńskiego. Najbliższa uroczystość we wtorek – 28 września.

ZASADY UDZIELANIA KOMUNII ŚWIĘTEJ W NASZYM KOŚCIELE

  1. każdy przystępujący do Komunii Świętej ma prawo przyjąć Ją na klęcząco lub na stojąco oraz do ust lub na rękę, jeśli czyni to w sposób właściwy

  1. kapłan nie decyduje jaką postawę przy przyjęciu Komunii Świętej zajmuje przyjmujący Ją, jeśli czyni to z uszanowaniem dla Najświętszego Sakramentu

  1. w naszej parafii niewielka ilość ludzi przyjmuje Komunię Świętą na rękę, dlatego nie jest wyznaczane specjalne miejsce dla przyjmujących Ją tylko w ten sposób

  1. osoby przyjmujące Komunii Świętej na rękę, prosimy o podchodzenie do Komunii jako pierwsze, jak czynią to osoby przyjmujące Komunię Świętą z chleba niskoglutenowego

  1. przyjmujący Komunię Świętą na rękę, zaraz po spożyciu Ciała Pańskiego powinni uważnie obejrzeć dłonie oraz zebrać i spożyć ze czcią każdą widoczną Okruszynę, która mogła oderwać się od Hostii

  1. kościół jest systematycznie dezynfekowany metodą zamgławiania a przy głównym wejściu do kościoła ustawiony jest bezdotykowy dezynfekator do rąk