Dwudziesta Siódma Niedziela Zwykła ? 3 października 2021 r.

Dwudziesta Siódma Niedziela Zwykła ? 3 października 2021 r.

Uroczystość Odpustu Parafialnego obchodzić będziemy w przyszłą niedzielę ? 10 października. Odpust ku czci Św. Maksymiliana w naszej parafii, obchodzony jest corocznie 10 października, w rocznicę Jego kanonizacji, która odbyła się 10 października 1982 r. Odpust Parafialny to najważniejsze święto w każdej parafii. W tym dniu relikwie Św. Maksymiliana będą wystawione na każdej Eucharystii do publicznej czci na ołtarzu głównym. Odpustowa procesja eucharystyczna o godz. 18.30. W ramach przygotowania do Odpustu Parafialnego, zapraszamy do udziału w Nowennie do Św. Maksymiliana, która odbywa się codziennie po Eucharystii o godz. 19.00 oraz do uczestnictwa w dorocznej adoracji Najświętszego Sakramentu, popularnie zwanej ?czterdziestogodzinnym nabożeństwem?. W czwartek, piątek i sobotę adoracja od godz. 7.30 do godz. 21.00. Zachęcamy do nawiedzania w tych dniach kościoła i adoracji Pana Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie. Przez te trzy dni kaplica adoracyjna będzie nieczynna.

Nabożeństwa różańcowe przed Najświętszym Sakramentem codziennie w październiku o godz. 18.30. Różaniec przed grotą maryjną w dni powszednie po Eucharystii o godz. 10.00. W dniach czterdziestogodzinnego nabożeństwa – w czwartek, piątek i sobotę – modlitwy różańcowej przy grocie maryjnej nie będzie.

Poniedziałkowe wypominki za zmarłych w październiku odbywają się o godz. 18.00.

Liturgiczne wspomnienie Św. Faustyny, której relikwie są w naszej świątyni, obchodzimy we wtorek – 5 października. W tym dniu relikwie będą wystawione do publicznej czci na ołtarzu głównym.

Śpiew Akatystu ku czci Matki Bożej w środę – 6 października o godz. 20.00.

Spotkania dla przygotowujących się do służby liturgicznej jako ministranci, bielanki czy scholanki odbywają się w niedziele o godz.12.00 w sali dolnego kościoła. Na spotkania te zapraszamy uczniów szkół podstawowych, od klasy czwartej wzwyż, jak i ucznów szkół średnich, zainteresowanych należeniem do służby liturgicznej.

Rezerwację intencji mszalnych na pierwsze półrocze przyszłego roku przyjmować będziemy od 4 października w kancelarii parafialnej, w godzinach jej otwarcia.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej wyłożonej na stoliku za ławkami.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze parafii, które we wrześniu złożyły trzydzieści dwie rodziny na łączną sumę 6.975 zł. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy serdeczne: ?Bóg zapłać?.

Spotkanie grupy Żywego Różańca dzisiaj – 3 października o godz. 16.30 w sali dolnego kościoła. Procesja eucharystyczna dzisiaj o godz. 18.30.

ZASADY UDZIELANIA KOMUNII ŚWIĘTEJ W NASZYM KOŚCIELE

  1. każdy przystępujący do Komunii Świętej ma prawo przyjąć Ją na klęcząco lub na stojąco oraz do ust lub na rękę, jeśli czyni to w sposób właściwy
  1. kapłan nie decyduje jaką postawę przy przyjęciu Komunii Świętej zajmuje przyjmujący Ją, jeśli czyni to z uszanowaniem dla Najświętszego Sakramentu
  1. w naszej parafii niewielka ilość ludzi przyjmuje Komunię Świętą na rękę, dlatego nie jest wyznaczane specjalne miejsce dla przyjmujących Ją tylko w ten sposób
  1. osoby przyjmujące Komunii Świętej na rękę, prosimy o podchodzenie do Komunii jako pierwsze, jak czynią to osoby przyjmujące Komunię Świętą z chleba niskoglutenowego
  1. przyjmujący Komunię Świętą na rękę, zaraz po spożyciu Ciała Pańskiego powinni uważnie obejrzeć dłonie oraz zebrać i spożyć ze czcią każdą widoczną Okruszynę, która mogła oderwać się od Hostii
  1. kościół jest systematycznie dezynfekowany metodą zamgławiania a przy głównym wejściu do kościoła ustawiony jest bezdotykowy dezynfekator do rąk