Dwudziesta Trzecia Niedziela Zwykła – 4 września 2022 r.

Dwudziesta Trzecia Niedziela Zwykła – 4 września 2022 r.

Spotkanie Żywego Różańca dzisiaj o godz. 16.30. Procesja eucharystyczna dzisiaj o godz. 18.30.

Spotkanie Parafialnej Grupy Rycerstwa Niepokalanej w poniedziałek – 5 września o godz. 17.30 w sali przy kancelarii parafialnej. Zapraszamy nowe osoby do zaangażowania się w Rycerstwo.

Od poniedziałku, 5 września swoje spotkania wznawia grupa Odnowy w Duchu Świętym. Spotkania odbywają się w poniedziałki i czwartki po Mszy o godz. 19.00 w sali na piętrze.

Śpiew Akatystu ku czci Matki Bożej w środę – 7 września o godz. 19.30 w kościele.

Rozpoczynamy nowy cykl konferencji przedmałżeńskich dla narzeczonych. Pierwsze spotkanie w czwartek – 15 września o godz. 20.00 w sali dolnego kościoła.

Zapisy na przygotowanie do bierzmowania młodzieży z klas ósmych i szkoły średniej przyjmować będziemy w kancelarii parafialnej, w godzinach jej otwarcia, od wtorku – 13 września. Z kandydatem do bierzmowania przychodzą jego rodzice, którzy wobec księdza zaświadczą o życiu religijnym swojego dziecka.

Przygotowanie do bierzmowania dla dorosłych rozpoczynamy w środę ? 21 września o godz. 20.00 w sali przy kancelarii parafialnej.

Zebranie rodziców, których dzieci w tym roku szkolnym będą przygotowywały się do Pierwszej Komunii Świętej, odbędzie się za dwa tygodnie w niedzielę – 18 września o godz. 20.00 w kościele.

Zebranie rodziców wraz z dziećmi, które będą przygotowywały się do Rocznicy Pierwszej Komunii św. odbędzie się w październiku, w niedzielę – 16 października po Eucharystii o godz.11.00 w sali dolnego kościoła.

Wspomagając rodziców i najmłodsze dzieci, którym trudno jest zachować uwagę podczas Mszy św. przygotowaliśmy w kaplicy po prawej stronie miejsce, w którym dzieci mogą zająć się rysowaniem. Znajdują się tam kredki i kolorowanki nawiązujące do aktualnej Ewangelii.

Z inicjatywy Akcji Katolickiej po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła zbierane są podpisy poparcia inicjatywy ?W obronie chrześcijan? ponieważ chrześcijanie są najbardziej prześladowaną wspólnotą w świecie.

Ofiary na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na Seminarium Duchowne.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami. Należność za gazety prosimy składać do puszki, która się tam znajduje.