Dwudziesta Czwarta Niedziela Zwykła – 11 września 2022 r.

Dwudziesta Czwarta Niedziela Zwykła – 11 września 2022 r.

Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie we wtorek – 13 września o godz. 19.30.

Otwarte dla wszystkich chętnych, spotkanie grupy Misja Św. Faustyny, w środę – 14 września o godz. 20.00 w sali na pierwszym piętrze plebanii.

Rozpoczynamy nowy cykl konferencji przedmałżeńskich dla narzeczonych. Pierwsze spotkanie w czwartek – 15 września o godz. 20.00 w sali dolnego kościoła.

Zapisy na przygotowanie do bierzmowania młodzieży z klas ósmych i szkoły średniej przyjmować będziemy w kancelarii parafialnej, w godzinach jej otwarcia, od wtorku – 13 września. Z kandydatem do bierzmowania przychodzą jego rodzice, którzy wobec księdza zaświadczą o życiu religijnym swojego dziecka.

Przygotowanie do bierzmowania dla dorosłych rozpoczynamy w środę ? 21 września o godz. 20.00 w sali przy kancelarii parafialnej.

Zebranie rodziców, których dzieci w tym roku szkolnym będą przygotowywały się do Pierwszej Komunii Świętej, odbędzie się za tydzień, w niedzielę – 18 września o godz. 20.00 w kościele.

Wspomagając rodziców i najmłodsze dzieci, którym trudno jest zachować uwagę podczas Mszy św. przygotowaliśmy w kaplicy po prawej stronie miejsce, w którym dzieci mogą zająć się rysowaniem. Znajdują się tam kredki i kolorowanki nawiązujące do aktualnej Ewangelii.

Nasza parafia organizuje wyjazd dla młodzieży na ŚDM do Lizbony w 2023 roku. Na pierwsze spotkanie organizacyjne zapraszamy w środę 21 września o 19:30 w sali koło kancelarii parafialnej.

Serdecznie zapraszamy do współpracy z Parafialnym Centrum Edukacyjnym nauczycieli oraz zapraszamy dzieci do korzystania z darmowych korepetycji. Szczególnie potrzebujemy nauczycieli języka polskiego. Poprzez centrum chcemy pomagać emigrantom, prowadząc kurs języka polskiego. Działalność rozpoczniemy w następnym tygodniu.

Doroczna uroczystość błogosławieństwa na kolejny rok służby liturgicznej w niedzielę – 18 września podczas Eucharystii o godz. 12:30. Zapraszamy wszystkie służby liturgiczne, a więc: ministrantów, bielanki, lektorów, scholę dziecięcą i młodzieżową, chór, liturgiczną służbę dorosłych i nadzwyczajnych szafarzy Komunii. Z dziećmi zapraszamy ich rodziców.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej wyłożonej na stoliku za ławkami.