Dwunasta Niedziela Zwykła – 19 czerwca 2022r.

Dwunasta Niedziela Zwykła – 19 czerwca 2022r.

Zapraszamy na uroczystość liturgicznego powitania nowego proboszcza ? Ks. kanonika Andrzeja Krzesińskiego, która odbędzie się w czwartek – 23 czerwca na Eucharystii o godz. 19.00.

Poświęcenie wianków z ziół, pędów zbóż, gałązek drzew i kwiatów w czwartek na Eucharystiach o godz. 7.00, 10.00 i 19.00. Obrzęd ten jest prośbą, aby Bóg otaczał opieką nasze pola, łąki i lasy oraz pozwolił im wydać obfite plony, które będą służyły zdrowiu ludzi i zwierząt.

Procesja eucharystyczna kończąca obchody ku czci Najświętszego Sakramentu w czwartek – 23 czerwca, po Eucharystii o godz. 19.00. Po procesji, w sali dolnego kościoła, odbędzie się przedwakacyjne spotkanie wszystkich służb liturgicznych. Z dziećmi zapraszamy także ich rodziców.

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa obchodzimy w piątek – 24 czerwca. Eucharystie tego dnia o godzinach: 7.00, 10.00 i 19.00. Z racji tej Uroczystości nie obowiązuje post piątkowy.

Miesięczne wizyty z Komunią św. u chorych w sobotę – 25 czerwca.

Eucharystia roczna za zmarłych w sobotę – 25 czerwca o godz. 19.00. Od godz. 18.00 – przed nabożeństwem czerwcowym – imienna modlitwa za tych zmarłych.

Miesięczna zbiórka ofiar na prowadzoną w naszej parafii działalność charytatywną odbywa się dzisiaj, jak zawsze w trzecią niedzielę miesiąca. Zbiórkę przy wyjściu z kościoła przeprowadza Parafialny Zespół ?Caritas?, który rozdaje także biuletyn o działalności charytatywnej w naszej parafii. Stała puszka Parafialnego Zespołu ?Caritas?, na ofiary dla ubogich, ustawiona jest przy bocznym ołtarzu Św. Antoniego.

W okresie wakacji, od 27 czerwca do końca sierpnia, nie będzie Eucharystii niedzielnych o godz. 17.30 oraz Eucharystii w dni powszednie o 10.00. Pozostałe Eucharystie będą sprawowane według stałego porządku. Kaplica adoracyjna w okresie wakacji otwarta będzie jak dotychczas codziennie w godzinach 9.00 ? 22.00. Kancelaria parafialna, od 27 czerwca do końca sierpnia, czynna będzie tylko w godzinach popołudniowych.