Dwunasta Niedziela Zwykła – 25 czerwca 2023 r.

Dwunasta Niedziela Zwykła – 25 czerwca 2023 r.

W okresie wakacji, od soboty – 1 lipca do końca sierpnia, nie będzie Eucharystii niedzielnych o godz. 17.30 oraz Eucharystii w dni powszednie o godz. 10.00. Pozostałe Eucharystie będą sprawowane według stałego porządku. Kaplica adoracyjna w okresie wakacji otwarta będzie jak dotychczas codziennie w godz. 9.00 – 22.00. Kancelaria parafialna od 1 lipca do końca sierpnia, czynna będzie tylko w godzinach południowych: w poniedziałki – 19.30 – 20.30 oraz od wtorku do  piątku  w  godzinach – 17.00 – 18.30.

Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła obchodzimy w czwartek – 29 czerwca. Eucharystie tego dnia o godz. 7.00 i 19.00. Jest to dzień imienin ks. Piotra, którego polecamy modlitwie parafian.

Po majowo – czerwcowej przerwie wznawiamy nabożeństwa do Świętych i Błogosławionych, których wizerunki są na witrażach w naszym kościele. Nabożeństwa te odbywają się w soboty o godz. 18.30. W czasie nabożeństw modlimy się szczególnie za naszą Ojczyznę, przyzywając wstawiennictwa świętych rodaków.

Pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę – 1 lipca po Eucharystii o g. 19.00.

Miesięczne zebranie Żywego Różańca w przyszłą niedzielę – 2 lipca o godz. 18.00 w sali dolnego kościoła. Zapraszamy na to spotkanie także nowych chętnych do naszej parafialnej wspólnoty różańcowej.

Parafia organizuje wyjazd na beatyfikację rodziny Józefa i Wiktorii Ulmów wraz z ich dziećmi, która odbędzie się 10 września w Markowej. Bliższych informacji udziela i przyjmuje zapisy Ks. Krystian w wyjściu z kościoła.

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Ziemi Świętej w dniach 16 do 23 września. Bliższych informacji udziela Ks. Tomasz.  Organizujemy również pielgrzymkę do Lourdes, Montserrat, Barcelony w dniach od 27 września do 4 października. Bliższych informacji udziela Ks. Proboszcz.  

Parafia zatrudni pracownika w charakterze gospodarza obiektu w wymierzę pół etatu. Zainteresowanych taką pracą, prosimy o osobiste zgłaszanie się do Ks. Proboszcza.

Wpłaty ofiar na Radio Maryja przyjmowane są dzisiaj przy wyjściu z kościoła.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze parafii, które w czerwcu złożyło siedemnaście rodzin na łączną sumę 6200 zł. Dziękujemy wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii. Złożone ofiary zostały przeznaczone na malowanie krzyża na wieży kościelnej, której koszt wyniósł 22 tyś. Dalsze prace związane z malowaniem elementów wieży będziemy kontynuować w sierpniu.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami. Należność za gazety prosimy składać do puszki, która się tam znajduje.