Jedenasta Niedziela Zwykła – 18 czerwca 2023

Jedenasta Niedziela Zwykła – 18 czerwca 2023 r.

Zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Parafialnej Rady Ekonomicznej dziś
o godz. 20.00 na plebanii.

Nabożeństwa ku czci Serca Jezusowego przed Najświętszym Sakramentem codziennie w  czerwcu  o  godz. 18.30.

Poniedziałkowa modlitwa wypominkowa za zmarłych w czerwcu  o godz. 18.00.

Miesięczna zbiórka ofiar na prowadzoną w naszej parafii działalność charytatywną odbywa się dzisiaj, jak zawsze w trzecią niedzielę miesiąca. Zbiórkę przy wyjściu z kościoła przeprowadza Parafialny Zespół „Caritas”, który rozdaje także biuletyn o działalności charytatywnej w naszej parafii. Stała puszka Parafialnego Zespołu „Caritas”, na ofiary dla ubogich, ustawiona  jest  przy  bocznym  ołtarzu  Św. Antoniego.

Miesięczne wizyty z Komunią św.  u  chorych  w  sobotę – 24 czerwca od godz.9:00.

Eucharystia roczna za zmarłych w sobotę – 24 czerwca o godz. 19.00. Od godz. 18.00 – przed nabożeństwem czerwcowym – imienna modlitwa za tych zmarłych.

Zapraszamy wszystkie służby liturgiczne, a więc: ministrantów, bielanki, lektorów, scholę dziecięcą i młodzieżową, chór, męską służbę dorosłych i nadzwyczajnych szafarzy Komunii, na Eucharystię w czwartek – 22 czerwca o godz. 19.00. Po Eucharystii w sali dolnego kościoła odbędzie się spotkanie wszystkich służb liturgicznych.  Z  dziećmi  zapraszamy  także  ich  rodziców.

Parafia organizuje wyjazd rekolekcyjny dla młodzieży w dniach od 31 lipca do 4 sierpnia do Piwnicznej. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy na wyjazd młodzieżowy prowadzi Ks. Proboszcz w wyjściu z kościoła.

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Ziemi Świętej w dniach 16 do 23 września. Bliższych informacji udziela Ks. Tomasz.  Organizujemy również pielgrzymkę do Lourdes, Montserrat, Barcelony w dniach od 27 września do 4 października. Bliższych informacji udziela Ks. Proboszcz.  

Parafia organizuje wyjazd na beatyfikację rodziny Józefa i Wiktorii Ulmów wraz z ich dziećmi, która odbędzie się 10 września w Markowej. Bliższych informacji udziela i przyjmuje zapisy Ks. Krystian w wyjściu z kościoła.

W okresie wakacji, od 1 lipca do końca sierpnia, nie będzie Eucharystii niedzielnych o godz. 17.30 oraz Eucharystii w dni powszednie o 10.00. Pozostałe Eucharystie będą sprawowane według stałego porządku. Kaplica adoracyjna w okresie wakacji otwarta będzie jak dotychczas codziennie w godzinach 9.00 – 22.00. Kancelaria parafialna, od 1 lipca do końca sierpnia, czynna będzie tylko w godzinach  popołudniowych.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami. Należność za gazety prosimy składać do puszki, która się tam znajduje.