Dziewiąta Niedziela Zwykła – 29 maja 2016 r.

Zbliżają się Światowe Dni Młodzieży w Polsce. Zanim młodzież pojedzie na główne uroczystości do Krakowa, przez pięć dni będzie przebywać we wszystkich miastach Polski. Nasza parafia ma przyjąć dwustu pielgrzymów. Dziękujemy rodzinom, które zadeklarowały gotowość przyjęcia tej młodzieży na noclegi w swoich domach. Obiady młodzież będzie spożywała w salach parafialnych. Zachęcamy parafian, którzy nie mogą przyjąć pielgrzymów na nocleg, aby wykupili cegiełkę na pokrycie kosztów tych obiadów, które rozprowadzane są dzisiaj przy wyjściach z kościoła.

Siedemnasta rocznica konsekracji naszego kościoła przypada w poniedziałek – 30 maja. Główna uroczystość, połączona z procesją eucharystyczną, odbędzie się o godz. 19.00. Zachęcamy do licznego udziału w tej corocznej parafialnej uroczystości.

W tym roku przypada 90 rocznica poświęcenia kapliczki Matki Bożej, która znajduje się na terenie Wyścigów Konnych. Uroczystości rocznicowe przy tej kapliczce odbędą się we wtorek – 31 maja o godz. 20.00 . Zapraszamy do uczestnictwa w tej uroczystości.

Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy rodziców z małymi dziećmi na Mszę św. ze specjalnym błogosławieństwem dla dzieci w środę – 1 czerwca o godz. 10.00.

Wszystkich chorych na ciele i duszy zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie, która sprawowana będzie w środę – 1 czerwca o godz. 19.00.

Drugi czerwca, to rocznica pierwszej Mszy św., którą odprawił Św. Jan Paweł II na Ojczystej ziemi w 1979 r. pod krzyżem, który obecnie znajduje się przy naszym kościele. Z tej okazji, w czwartek – 2 czerwca o godz. 19.00, sprawowana będzie Eucharystia pod krzyżem papieskim na placu przykościelnym, a po Niej odbędzie się modlitewne czuwanie prowadzone przez Odnowę w Duchu Świętym. Po Eucharystii zostaną poświęcone wianki. Nie będzie zaś procesji eucharystycznej. Serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystości.

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa obchodzimy w piątek – 3 czerwca. Z racji tej uroczystości nie obowiązuje post piątkowy. Eucharystie o godzinach: 7.00, 10.00 i 19.00. W tym dniu przypada także I piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 15.00. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 18.00. Na godz. 20.00 zapraszamy na comiesięczne, modlitewne czuwanie przed Światowymi Dniami Młodzieży.

Pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, w sobotę – 4 czerwca o godz. 9.00. Zapraszamy do wspólnego wynagradzania za grzechy.

Eucharystia roczna za zmarłych w sobotę – 4 czerwca o godz. 19.00. O godz. 18.00 – przed nabożeństwem czerwcowym – imienna modlitwa za tych zmarłych.

Prosimy parafian udających się, w przyszłą niedzielę – 5 czerwca, na obchody Dnia Dziękczynienia, o zebranie się przy kościele Barnabitów – ul. Sobieskiego, o godz. 10.45. Tam będzie oczekiwał Ks. Tomasz, który poprowadzi grupę z naszej parafii w procesji do świątyni Opatrzności Bożej, gdzie odbędą się centralne uroczystości Dnia Dziękczynienia.

Miesięczne spotkanie Żywego Różańca w przyszłą niedzielę – 5 czerwca o godz. 16.30.
Procesja eucharystyczna w przyszłą niedzielę – 5 czerwca o godz. 18.30.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze w parafii, które w ostatnim tygodniu złożyły 4 rodziny i za ofiarę na nowe organy, które złożyła 1 rodzina. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy serdeczne „Bóg zapłać”.