Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 22 maja 2016 r.

Uroczystość Bożego Ciała obchodzimy w najbliższy czwartek – 26 maja. Eucharystie w tym dniu o godzinach: 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00. Procesja Bożego Ciała po Eucharystii o godz. 11.00. Cukiernia „Antolak” zaprasza na okolicznościowy koncert zespołu „Charyzmaty”, który odbędzie się w Boże Ciało przed cukiernią o godz. 10.20. Dziękujemy rodzinie Antolak za zorganizowanie tego koncertu.

Możemy w swoim domu przyjąć relikwie bł. Ewy Noiszewskiej, jedynego polskiego lekarza wyniesionego do chwały ołtarzy. Relikwie umieszczone będą przy ołtarzu św. Maksymiliana 12 czerwca. Zapisy na przyjęcie relikwii przyjmujemy w zakrystii.

Miesięczne wizyty z Komunią św. u chorych w sobotę – 28 maja od godz. 9.00. Nowe zgłoszenia do chorych przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Koło Przyjaciół Radia Maryja przyjmuje dzisiaj, przy głównym wyjściu z kościoła, wpłaty ofiar na Radio Maryja oraz rozdaje ulotki informacyjne o Radiu Maryja.

Siedemnasta rocznica konsekracji naszego kościoła przypada w poniedziałek – 30 maja. Główna uroczystość z procesją eucharystyczną, odbędzie się tego dnia o godz. 19.00. Do udziału w tej parafialnej uroczystości serdecznie zachęcamy.

W tym roku przypada 90 rocznica poświęcenia kapliczki Matki Bożej, która znajduje się na terenie Wyścigów Konnych. Uroczystości rocznicowe przy tej kapliczce odbędą się we wtorek – 31 maja o godz. 20.00 . Zapraszamy do działu w tej uroczystości.

Drugi czerwca, to rocznica pierwszej Mszy św., którą odprawił Św. Jan Paweł II na Ojczystej ziemi w 1979 r. pod krzyżem, który obecnie znajduje się przy naszym kościele. Z tej racji, w czwartek – 2 czerwca o godz. 19.00, sprawowana będzie Msza św. pod krzyżem papieskim na placu przykościelnym. Serdecznie zapraszamy.

Msza św. z modlitwą o uzdrowienie, sprawowana będzie w następną w środę – 1 czerwca o godz. 19.00, a nie jak zazwyczaj w ostatnią środę miesiąca.

Informujemy, że na potrzeby centralnych uroczystości Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, zebraliśmy na tacę tydzień temu 9.590 zł. Zostały one przekazane do Krakowa. Zanim młodzież przyjeżdzająca na Światowe Dni Młodzieży uda się do Krakowa, przez pięć dni będzie przebywać we wszystkich miastach Polski. Nasza parafia ma przyjąć dwustu pielgrzymów. Dziękujemy rodzinom naszej parafii, które zadeklarowały gotowość przyjęcia tej młodzieży na noclegi w swoich domach. Obiady młodzież będzie spożywała w salach parafialnych. Zachęcamy parafian, którzy nie mogą przyjąć pielgrzymów na nocleg, aby wykupili cegiełkę na pokrycie kosztów tych obiadów, które rozprowadzane będą w przyszłą niedzielę po Mszach św.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na prace gospodarcze w parafii, które w ostatnim tygodniu złożyły 2 rodziny i za ofiarę na nowe organy, którą złożył parafialny chór.

Zgodnie z postanowieniem Episkopatu Polski, w październiku odbędzie się Narodowa Pielgrzymka do Rzymu, z racji obchodów 1050-lecia Chrztu Polski i Jubileuszu Miłosierdzia. Także z naszej parafii planujemy taką pielgrzymki do Rzymu. Bliższych informacji udziela Ks. Maciej przy wyjściu z kościoła.