Dziewiętnasta Niedziela Zwykła – 8 sierpnia 2021 r.

Dziewiętnasta  Niedziela  Zwykła  –  8 sierpnia 2021 r.

Przypominamy, że miesiąc sierpień, ze względu na uroczystości Maryjne i rocznice narodowe – obchodzimy jako miesiąc abstynencji. W wymiarze religijnym abstynencja jest wynagrodzeniem Bogu za grzechy związane z alkoholizmem. Jest także znakiem sprzeciwu wobec towarzyskiego przymusu picia, a zatem dobrym przykładem dla innych. Zachęcamy więc do zachowania w sierpniu abstynencji  od  alkoholu.

Zapraszamy na comiesięczne nabożeństwo fatimskie w piątek – 13 sierpnia  po  Eucharystii  o  godz. 19.00.

Liturgiczne wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego, w Kościele Powszechnym, obchodzimy w sobotę – 14 sierpnia. W tym dniu po Eucharystiach, które będą sprawowane o godz. 7.00, 10.00 i 19.00,  relikwie Św. Maksymiliana, znajdujące się w naszym kościele, wystawione  będą do publicznej czci na ołtarzu głównym. Przypominamy, że Uroczystość Odpustu ku czci Św. Maksymiliana w naszej parafii, obchodzona jest corocznie 10 października, w rocznicę Jego kanonizacji, która odbyła się 10 października  1982 r.

Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, popularnie zwana Świętem Matki Bożej Zielnej, obchodzimy w przyszłą niedzielę – 15 sierpnia. Błogosławieństwo ziół i kwiatów odbędzie się tego dnia na każdej Eucharystii. W tym dniu przypada także państwowe Święto Wojska Polskiego, obchodzone na pamiątkę zwycięskiej bitwy warszawskiej z 1920 roku, zwanej też Cudem nad Wisłą. Zachęcamy do wywieszenia flag państwowych  w  oknach  mieszkań, co  jest  oznaką  naszego  patriotyzmu.

Przypominamy, że w każdą sobotę odbywa się w naszym kościele wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu po Eucharystii o godz. 19.00 do godz. 21.00.  Adorację prowadzi grupa  modlitewna  działająca  w  naszej parafii. Kaplica adoracyjna, gdzie mamy możliwość indywidualnej adoracji w ciszy,  otwarta  jest  codziennie  w  godz. 9.00 ? 22.00.

Z okazji beatyfikacji Prymasa Stefana Wyszyńskiego, Akcja Katolicka przygotowała okolicznościowy plakat, który możemy umieścić w oknach naszych mieszkań. Plakat  można  nabyć  dzisiaj  przy  wyjściu  z  kościoła.

ZASADY  UDZIELANIA  KOMUNII  ŚWIĘTEJ  W  NASZYM  KOŚCIELE

  1. każdy przystępujący do Komunii Świętej ma prawo przyjąć Ją na klęcząco lub na stojąco  oraz  do  ust  lub  na  rękę,  jeśli  czyni  to  w  sposób  właściwy
  1. kapłan nie decyduje jaką postawę przy przyjęciu Komunii Świętej zajmuje przyjmujący Ją, jeśli czyni to z uszanowaniem  dla Najświętszego Sakramentu
  1. w naszej parafii niewielka ilość ludzi przyjmuje Komunię Świętą na rękę, dlatego nie jest wyznaczane specjalne miejsce dla przyjmujących Ją tylko w ten sposób
  1. osoby przyjmujące Komunii Świętej na rękę, prosimy o podchodzenie do Komunii jako pierwsze, jak czynią to osoby przyjmujące Komunię Świętą z chleba niskoglutenowego
  1. przyjmujący Komunię Świętą na rękę, zaraz po spożyciu Ciała Pańskiego powinni uważnie obejrzeć dłonie oraz zebrać i spożyć ze czcią każdą widoczną Okruszynę, która mogła  oderwać  się  od  Hostii
  1. kościół jest systematycznie dezynfekowany metodą zamgławiania a przy głównym wejściu do kościoła ustawiony jest bezdotykowy dezynfekator do rąk