Osiemnasta Niedziela Zwykła – 1 sierpnia 2021 r.

Osiemnasta  Niedziela  Zwykła    –  1 sierpnia 2021 r.

Miesięczne spotkanie Żywego Różańca dzisiaj ? 1 sierpnia o godz. 18.00  w sali dolnego kościoła. Zapraszamy na to spotkanie także nowych chętnych  do  naszej  parafialnej  wspólnoty  różańcowej.

Przypominamy, że od roku 1984 miesiąc sierpień, ze względu na wielkie uroczystości Maryjne i ważne rocznice narodowe – obchodzimy jako miesiąc abstynencji. W wymiarze religijnym abstynencja jest wynagrodzeniem Bogu za grzechy związane z alkoholizmem. Jest także znakiem sprzeciwu wobec towarzyskiego przymusu picia, a zatem dobrym przykładem dla innych. Zachęcamy więc do zachowania w sierpniu abstynencji  od  alkoholu.

Święto Przemienienia Pańskiego obchodzimy w piątek – 6 sierpnia.  Eucharystie  w  tym  dniu  o  godz. 7.00  i  19.00.

Spowiedź pierwszopiątkowa w najbliższy piątek – 6 sierpnia od godz.18.00.

Pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę – 7 sierpnia po Eucharystii o godz. 19.00.

Cotygodniowe nabożeństwa do Świętych i Błogosławionych, których wizerunki są na witrażach w naszym kościele, odbywają się w soboty o godz. 18.30. W czasie tych nabożeństw modlimy się szczególnie za naszą Ojczyznę,  przyzywając  wstawiennictwa  naszych  świętych  rodaków.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze parafii, które w lipcu złożyło trzydzieści rodziny na łączną sumę 6.700 zł. Dziękujemy wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii, szczególnie w tym  czasie,  kiedy  trwa  malowanie  naszego  kościoła.

ZASADY  UDZIELANIA  KOMUNII  ŚWIĘTEJ  W  NASZYM  KOŚCIELE

  1. każdy przystępujący do Komunii Świętej ma prawo przyjąć Ją na klęcząco lub na stojąco  oraz  do  ust  lub  na  rękę,  jeśli  czyni  to  w  sposób  właściwy
  1. kapłan nie decyduje jaką postawę przy przyjęciu Komunii Świętej zajmuje przyjmujący Ją, jeśli czyni to z uszanowaniem  dla Najświętszego Sakramentu
  1. w naszej parafii niewielka ilość ludzi przyjmuje Komunię Świętą na rękę, dlatego nie jest wyznaczane specjalne miejsce dla przyjmujących Ją tylko w ten sposób
  1. osoby przyjmujące Komunii Świętej na rękę, prosimy o podchodzenie do Komunii jako pierwsze, jak czynią to osoby przyjmujące Komunię Świętą z chleba niskoglutenowego
  1. przyjmujący Komunię Świętą na rękę, zaraz po spożyciu Ciała Pańskiego powinni uważnie obejrzeć dłonie oraz zebrać i spożyć ze czcią każdą widoczną Okruszynę, która mogła  oderwać  się  od  Hostii
  1. kościół jest systematycznie dezynfekowany metodą zamgławiania a przy głównym wejściu do kościoła ustawiony jest bezdotykowy dezynfekator do rąk