I Niedziela Wielkiego Postu ? 18 luty 2018

Przypominamy porządek nabożeństw wielkopostnych:

– droga krzyżowa – w każdy piątek o godzinach: 10.30, 18.00 – dla dzieci i 19.45

– gorzkie żale – w każdą niedzielę o godz. 18.30

Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na cykl spotkań modlitewnych ?Odkryj moc Ducha Świętego?, które będą odbywały się w każdy trzeci poniedziałek miesiąca. Rozpoczęcie w najbliższy poniedziałek – 19 lutego Mszą św. o godz.19.00.

Po przerwie zimowej Duszpasterstwo Akademickie TRATWA zaprasza na spotkania we wtorki o godz. 20.00 w sali nr II, przy kancelarii parafialnej. Zaproszenie kierujemy do młodzieży studiującej, pracującej, osób samotnych i wszystkich, którzy wyrazili zainteresowanie tematem podczas wizyty duszpasterskiej.

Wznawiamy konwersatorium z Pisma Świętego od wtorku ? 20 lutego o godz. 19.00 w sali dolnego kościoła, które prowadzi ks. prałat dr Andrzej Bosowski. Szczegółowy program wyłożony jest w kościele, na stoliku za środkowym rzędem ławek.

Klub Filmowy zaprasza na spotkanie w środę – 21 lutego o godz. 19.45 do sali na pierwszym piętrze plebanii. Temat spotkania: ?Rewolucja protestancka?.

Nowy cykl konferencji przedmałżeńskich rozpoczynamy od czwartku – 22 lutego o godz. 20.00 w sali dolnego kościoła. Przygotowanie dla dorosłych do sakramentu bierzmowania rozpoczynamy w następną środę – 28 lutego o godz. 20.00 w sali przy kancelarii parafialnej.

Miesięczne wizyty z Komunią św. u chorych w sobotę ? 24 lutego od godz. 9.00. Nowe zgłoszenia do chorych przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.

Eucharystia roczna za zmarłych w sobotę ? 24 lutego o godz. 19.00. Pół godziny wcześniej imienna modlitwa za tych zmarłych.

Miesięczna zbiórka ofiar na prowadzoną w naszej parafii działalność charytatywną odbywa się dzisiaj, jak zawsze w trzecią niedzielę miesiąca. Zbiórkę przy wyjściu z kościoła przeprowadza Parafialny Zespół ?Caritas?, który rozdaje także biuletyn o działalności charytatywnej w naszej parafii. Stała puszka Parafialnego Zespołu ?Caritas?, na ofiary dla ubogich, ustawiona jest przy bocznym ołtarzu Św. Antoniego.

Zebranie Parafialnej Rady Ekonomicznej w przyszłą niedzielę – 25 lutego o godz. 20.00 na plebanii. Tematem zebrania będzie podsumowanie prac gospodarczych i finansów parafii za 2017 rok i omówienie planów gospodarczych na 2018 rok.

Rezerwację intencji mszalnych na drugie półrocze 2018 roku, tj. od lipca do grudnia, przyjmować będziemy od 1 marca w kancelarii parafialnej.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej która wyłożona jest na stoliku za ławkami.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze parafii, które w ostatnim tygodniu złożyły dwie rodziny oraz za ofiary na budowę kaplicy adoracyjnej, które złożyły trzy rodziny. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy serdeczne ?Bóg zapłać?.