II Niedziela Wielkiego Postu

Druga Niedziela Wielkiego Postu – 25 lutego 2024 r.

Porządek  nabożeństw  wielkopostnych:
– droga krzyżowa – w  każdy  piątek  o godzinach: 10.30, 18.00 – dla dzieci i 19.45
– gorzkie  żale  –  w  każdą  niedzielę  o  godz. 18.30

Wszystkich chorych zapraszamy na Mszę św. w poniedziałek – 26 lutego o godz. 19.00. Po Mszy św. będzie nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie ciała i duszy.

W piątek – 1 marca przypada w naszym kościele ogólnowarszawski wielkopostny dzień stacyjny,jest to również pierwszy piątek miesiąca. Przez cały dzień odbywać się będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu, a kapłani dyżurować będą w konfesjonale. Msze św. sprawowane będą o godzinach: 7.00, 10.00  i  20.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 19.00. Droga krzyżowa o godzinach: 10.30 i 18.00. Anioł Pański i Różaniec o godz. 12.00. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz.15.00. Gorzkie Żale o godz. 19.00. Apel Jasnogórski o 21.00. W tym dniu kaplica adoracyjna będzie nieczynna. Zapraszamy  na  adorację odbywającą się w  kościele.

Pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające za grzechy Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę – 2 marca  po  Eucharystii  godz. 19.00

Spotkanie Żywego Różańca w przyszłą niedzielę o godz. 16.30  w dolnym kościele.

Zapraszamy dzieci w wieku od 10 lat do udziału w obozie rekolekcyjno-wypoczynkowym pod namiotami w Puszczy Augustowskiej nad jeziorem Płaskim w terminie 1-12.07.2024 r. W obozie mogą wziąć udział także rodzice. Szczegóły u ks. Tomasza.

Rezerwację intencji mszalnych na drugie półrocze 2024 roku, tj. od lipca do grudnia, przyjmować będziemy od wtorku 5 marca, w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia.

Wpłaty ofiar na Radio  Maryja  przyjmowane są  dzisiaj  przy wyjściu  z  kościoła.

Dzień Modlitwy i Solidarności z Misjonarzami obchodzony jest corocznie w drugą niedzielę Wielkiego Postu. Zbiórka na pomoc dla prawie 2 tys. misjonarzy i misjonarek z Polski pracujących w 98 krajach świata, odbywa się dzisiaj przy wyjściu z kościoła.

Ks. Kazimierz Pierzchała, rezydent w naszej parafii, postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, otrzymał tytuł profesora nauk społecznych. Serdecznie gratulujemy.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami. Należność za gazety prosimy składać do puszki, która się tam znajduje lub ofiaromacie.