III Niedziela Wielkiego Postu ? 24 marca 2019 r.

Zebranie Parafialnej Rady Ekonomicznej dzisiaj o godz. 20.00 na plebanii. Tematem zebrania będzie podsumowanie finansów parafii za 2018 r. i omówienie kandydatur do odznaczenia parafialnego: ?Krzyż Świętego Maksymiliana?.

Przypominamy porządek nabożeństw wielkopostnych:

– droga krzyżowa – w każdy piątek o godz.: 10.30, 18.00 – dla dzieci i 19.45

– gorzkie żale – w każdą niedzielę o godz. 18.30

Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy od 7 kwietnia. Rekolekcje szkolne odbywały się będą tydzień wcześniej. Szczegółowy program rekolekcji wywieszony jest w gablotce przy wyjściu z kościoła.

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, obchodzimy w poniedziałek ? 25 marca. Eucharystie w tym dniu o godzinach: 7.00, 10.00 i 19.00.

Wszystkich chorych na ciele i duszy zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie, która sprawowana będzie w środę ? 27 marca o godz. 19.00.

Miesięczne wizyty z Komunią św. u chorych w sobotę – 30 marca od godz. 9.00. Zatroszczmy się o to, aby nasi chorzy przystąpili do sakramentów świętych przed Świętami Wielkanocnymi i zgłaszajmy przyjście kapłana do chorych na najbliższą sobotę. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

Eucharystia roczna za zmarłych w sobotę – 30 marca o godz. 19.00. Pół godziny wcześniej imienna modlitwa za tych zmarłych.

Zespół Caritas, od dzisiejszej niedzieli, rozprowadza przy wyjściu głównym z kościoła świece wielkanocne, z czego dochód przeznaczony jest na pomoc świąteczną dla ubogich rodzin naszej parafii, objętych pomocą Caritas. Możemy także składać produkty żywnościowe do paczek świątecznych dla ubogich, do kosza ustawionego przed bocznym ołtarzem Św. Antoniego. Tam także ustawiona jest puszka Caritas na ofiary dla ubogich.

Wpłaty ofiar na Radio Maryja przyjmowane są dzisiaj przy wyjściu z kościoła.

Przy bocznym ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy znajdują się specjalne gabloty, gdzie składane są indywidualne wota dla Matki Bożej. Jest tam także korona nad obrazem, jako wspólne wotum parafian. Obecnie powstał projekt, aby wokół obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy, umieścić czternaście róż wotywnych. Zainteresowani ofiarowaniem Matce Bożej takiego wotum, mogą obejrzeć ten projekt po Mszy św. w zakrystii.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami. Należność za gazety prosimy składać do puszki, która się tam znajduje.

 

KONWERSATORIUM BIBLIJNE – 2019 r.

 wtorki, godz. 19.00 ? sala dolnego kościoła

prowadzi – ks. prałat dr Andrzej Bosowski

26 III – Reformy Nehemiasza i Ezdrasza

 2 IV – Jezus zapowiada upadek Jerozolimy

 przerwa rekolekcyjna i świąteczna

 23 IV – Wydarzenie w Emaus

 30 IV – Wiara w Zmartwychwstanie w ujęciu Św. Pawła

7 V – Mity pogańskie o zmartwychwstaniu a opowiadania ewangeliczne

14 V – Idźcie ! jesteście posłani !

Z A P R A S Z A M Y