III Niedziela Wielkiego Postu ? 4 marca 2018

Miesięczne spotkanie Żywego Różańca dzisiaj – 4 marca o godz. 16.30 w sali dolnego kościoła. Zapraszamy na to spotkanie także nowych chętnych do wspólnoty różańcowej.

Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy za dwa tygodnie ? w niedzielę 18 marca. Poprowadzi je ks. Paweł Bednarek ? orionista. Rekolekcje szkolne dla szkół podstawowych, odbędą się w przyszłym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę. Szczegółowy program rekolekcji wywieszony jest w gablotce przy wyjściu z kościoła. Prosimy o korzystanie ze spowiedzi wielkanocnej w czasie rekolekcji. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni przed Świętami.

Przypominamy porządek nabożeństw wielkopostnych:

– droga krzyżowa – w każdy piątek o godzinach: 10.30, 18.00 i 19.45

– gorzkie żale – w każdą niedzielę o godz. 18.30

Śpiew Akatystu ku czci Matki Bożej w środę – 7 marca o godz. 19.30 w kościele.

Przypominamy, że rozpoczęło się przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla dorosłych, którzy jeszcze nie przyjęli tego sakramentu. Spotkania odbywają się w środy o godz. 20.00 w sali przy kancelarii parafialnej.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach do Świętych i Błogosławionych, których wizerunki są na witrażach w naszym kościele. Nabożeństwa te odbywają się w soboty o godz. 18.30. W czasie tych nabożeństw modlimy się szczególnie za Ojczyznę i w naszych osobistych intencjach.

Parafialny Zespół ?Caritas? rozpoczął zbiórkę produktów żywnościowych do paczek świątecznych dla ubogich. Możemy je składać do kosza ustawionego przed bocznym ołtarzem Św. Antoniego.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami. Należność za gazety prosimy składać do puszki, która się tam znajduje.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze parafii, które w ostatnim tygodniu złożyły dwie rodziny oraz za ofiary na budowę kaplicy adoracyjnej, którą złożyły także dwie rodziny. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy serdeczne ?Bóg zapłać?.