Niedziela Palmowa ? 10 kwietnia 2022 r.

Niedziela Palmowa ? 10 kwietnia 2022 r.

Porządek obchodów Triduum Paschalnego w naszej parafii:

Wielki Czwartek ? w tym dniu nie ma Eucharystii porannych. Msza Wieczerzy Pańskiej z obrzędem obmywania nóg o godz. 19.00, potem adoracja w Ciemnicy do godz. 22.00

Wielki Piątek ? w tym dniu obowiązuje post ścisły, jeśli to możliwe także w Wielką Sobotę do Wigilii Paschalnej. Przez cały dzień adoracja w Ciemnicy. Poranna modlitwa Kościoła – jutrznia o godz. 8.00, Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19.00, potem adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 22.00. Dla chorych i starszych będzie dodatkowo adoracja krzyża w Wielki Piątek o godz. 15.00.

Wielka Sobota ? przez cały dzień adoracja przy Grobie Pańskim. Poranna modlitwa Kościoła – jutrznia o godz. 8.00. Błogosławienie pokarmów w godz. 8.00 – 18.00 w sali dolnego kościoła. W tych godzinach ministranci będą także rozprowadzali wodę święconą, którą pokrapiamy nasze mieszkania po śniadaniu wielkanocnym.

Wigilia Paschalna rozpoczynająca Święta Wielkanocne ? w sobotę o godz. 20.00. Na tę Liturgię przynosimy świece, najlepiej swoje od chrztu, aby uroczyście odnowić przyrzeczenia chrzcielne. Procesja rezurekcyjna o godz. 6.00, potem Eucharystie o godzinach: 9.30, 11.00, 12.30, 17.30 i 19.00. W drugi dzień Świąt Wielkanocnych Eucharystie sprawowane będą według stałego porządku niedzielnego.

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu do środy włącznie. Kaplica adoracyjna będzie nieczynna od Wielkiego Czwartku do Wielkiej Soboty.

Nabożeństwo fatimskie w środę – 13 kwietnia po Eucharystii o godz. 19.00.

Zapraszamy do udziału w Nowennie do Miłosierdzia Bożego, która odbywać się będzie codziennie od Wielkiego Piątku – 15 kwietnia o godz. 18.30. Nowenna poprzedza Święto Miłosierdzia Bożego, które obchodzić będziemy w niedzielę – 24 kwietnia.

Wielkanocne świece Caritas możemy nabywać w kaplicy bocznej, po lewej stronie wyjścia z kościoła.