Piąta Niedziela Wielkiego Postu – 3 kwietnia 2022 r.

Piąta Niedziela Wielkiego Postu – 3 kwietnia 2022 r.

Miesięczne spotkanie Żywego Różańca dzisiaj – 3 kwietnia o godz. 16.30 w sali dolnego kościoła. Gorzkie żale dzisiaj o godz. 18.30.

Zachęcamy do uczestnictwa w rekolekcjach wielkopostnych, które dzisiaj rozpoczynamy. Spotkania rekolekcyjne w poniedziałek, wtorek i środę o godzinach: 8.15 i 12.00 ? szkoły podstawowe bez klas VIII; 10.00 i 19.00 – dorośli. Rekolekcje dla szkół średnich i klas VIII odbędą się w następnym tygodniu. Szczegółowy program rekolekcji wywieszony jest w gablotce przy wyjściu z kościoła i na stronie internetowej parafii. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni przed Świętami i korzystajmy ze spowiedzi w czasie rekolekcji.

Zbiórka ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego i kwiaty świąteczne do ołtarzy, odbywa się dzisiaj i przez dni rekolekcyjne przy wyjściach z kościoła.

Śpiew Akatystu ku czci Matki Bożej w środę – 6 kwietnia o godz. 20.00.

Pierwszoczwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne w czwartek – 7 kwietnia, po Eucharystii wieczornej do godz. 21.00. Adorację prowadzi Akcja Katolicka.

Ostatnie w tym Wielkim Poście nabożeństwa drogi krzyżowej w piątek – 8 kwietnia o godzinach: 10.30, 18.00 – dla dzieci i 19.45 – droga krzyżowa ulicami parafii, która rozpocznie się przed kościołem i przejdzie tradycyjną trasą. Na tę drogę krzyżową prosimy przynieść świece lub lampiony.

Przyszła niedziela – to Niedziela Palmowa. Każda Eucharystia rozpoczynać się będzie poświęceniem palm przy wejściu do kościoła. Palmy rozprowadzać będą przed kościołem dziewczęta ze służby liturgicznej bielanek. Nabywając palmy od bielanek, wspieramy własną parafię, a nie obce osoby handlujące przy kościele.

Wielkanocne świece Caritas możemy nabywać w kaplicy bocznej po lewej stronie. Produkty żywnościowe do paczek świątecznych dla ubogich możemy składać do kosza przed ołtarzem Św. Antoniego. Dary na pomoc dla Ukrainy prosimy przynosić do punktu Caritas we wtorki w godz. 17.00 – 19.00 oraz w soboty w godz. 11.00 – 14.00. Wejście do Caritasu znajduje się naprzeciwko krzyża papieskiego. Stała puszka Caritas, na ofiary pieniężne, ustawiona jest w kościele, przed bocznym ołtarzem Św. Antoniego.