Niedziela Palmowa ? 25 marca 2018 r.

Porządek obchodów Triduum Paschalnego w naszej parafii:

Wielki Czwartek ? w tym dniu nie ma Eucharystii porannych. Msza Wieczerzy Pańskiej z obrzędem obmywania nóg o godz. 19.00, potem adoracja w Ciemnicy do godz. 22.00

Wielki Piątek ? w tym dniu obowiązuje post ścisły, jeśli to możliwe także w Wielką Sobotę do Wigilii Paschalnej. Przez cały dzień adoracja w Ciemnicy. Poranna modlitwa Kościoła – jutrznia o godz. 8.00, Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19.00, potem adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 22.00. Dla chorych i starszych będzie dodatkowo adoracja krzyża w Wielki Piątek o godz. 15.00.

Wielka Sobota ? przez cały dzień adoracja przy Grobie Pańskim. Poranna modlitwa Kościoła – jutrznia o godz. 8.00. Błogosławienie pokarmów w godz. 8.00 – 18.00 w sali dolnego kościoła. W tych godzinach ministranci będą także rozprowadzali wodę święconą, którą pokrapiamy nasze mieszkania po śniadaniu wielkanocnym i zachowujemy na wizytę duszpasterską.

Wigilia Paschalna rozpoczynająca Święta Wielkanocne ? w sobotę o godz. 20.00. Na tę Liturgię przynosimy świece, najlepiej swoje od chrztu, aby uroczyście odnowić przyrzeczenia chrzcielne. Procesja rezurekcyjna o godz. 6.00, potem Eucharystie o godzinach: 9.30, 11.00, 12.30,  17.30 i 19.00. W drugi dzień Świąt Wielkanocnych Eucharystie będą sprawowane według stałego porządku niedzielnego.

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu do środy włącznie. Od czwartku kancelaria będzie nieczynna do zakończenia Świąt Wielkanocnych.

Wszystkich chorych na ciele i duszy zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie, która sprawowana będzie w środę ? 28 marca o godz. 19.00.

Modlitwa za zmarłych poleconych na Mszę św. roczną w sobotę ? 31 marca o godz. 19.00. Msza św. za tych zmarłych o godz. 20.00.

Zapraszamy do udziału w Nowennie do Miłosierdzia Bożego, która odbywać się będzie od Wielkiego Piątku – 30 marca o godz. 18.30. Nowenna poprzedza Święto Miłosierdzia Bożego, które obchodzić będziemy w niedzielę – 8 kwietnia.

Zbiórka ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego, odbywa się dzisiaj przy wyjściach z kościoła.

Zespół Caritas rozprowadza przy wyjściu z kościoła świece wielkanocne, z czego dochód przeznaczony jest na pomoc świąteczną dla ubogich rodzin, objętych pomocą Caritas.

Wpłaty ofiar na Radio Maryja przyjmowane są dzisiaj przy wyjściu z kościoła.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami. Należność za gazety prosimy składać do puszki, która się tam znajduje.

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Kalisza, która odbędzie się w sobotę – 14 kwietnia. Zapisy przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze parafii, które w ostatnim tygodniu złożyły dwie rodziny oraz za ofiary na budowę kaplicy adoracyjnej, które złożyły cztery rodziny. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii serdeczne „Bóg zapłać”.