Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 1 kwietnia 2018 r.

Wszystkim Parafianom i Gościom składamy najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Niech Zmartwychwstały Chrystus przezwycięży wszelkie zło, które jest w nas, naszych rodzinach i społeczeństwie. Niech Jego łaska opromienia nasze życie, abyśmy zawsze umieli wybierać tylko dobro i pełniąc wolę Bożą budowali świat miłości, pokoju i radości.

W drugi dzień Świąt Wielkanocnych, poniedziałek ? 2 kwietnia, Eucharystie sprawowane będą według stałego porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę w tym dniu przeznaczone będą na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

Przypominamy o trwającej Nowennie do Miłosierdzia Bożego, która odbywa się codziennie o godz. 18.30. Poprzedza ona Święto Miłosierdzia Bożego, które obchodzić będziemy w przyszłą niedzielę – 8 kwietnia. W tym dniu zapraszamy na modlitwę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 w kościele. Ogólnodiecezjalna uroczystość ku czci Miłosierdzia Bożego, odbędzie się w przyszłą niedzielę ? 8 kwietnia, w parku miejskim na Kole, przy figurze Jezusa Miłosiernego o godz. 15.00. Po sprawowanej tam Eucharystii odbędzie się koncert Arki Noego.

Po świątecznej przerwie wznawiamy konwersatorium z Pisma Świętego, które prowadzi ks. prałat dr Andrzej Bosowski. Najbliższe spotkanie we wtorek ? 3 kwietnia o godz. 19.00 w sali dolnego kościoła.

Śpiew Akatystu ku czci Matki Bożej w środę – 4 kwietnia o godz. 19.30 w kościele.

W najbliższy czwartek ? 5 kwietnia, obchodzimy pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Eucharystii wieczornej do godz. 21.00.

W najbliższy piątek ? 6 kwietnia, obchodzimy pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa, przed południem – od godz. 9.30 i po południu – od godz. 18.00. Z racji obchodzonej Oktawy Wielkanocnej w piątek nie obowiązuje post piątkowy.

Pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę ? 7 kwietnia po Eucharystii godz. 19.00.

Spotkanie grupy Żywego Różańca w przyszłą niedzielę ? 8 kwietnia o godz. 16.30 w sali dolnego kościoła. Zapraszamy nowych chętnych do wspólnoty różańcowej.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami. Należność za gazety prosimy składać do puszki, która się tam znajduje.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze parafii, które w ostatnim tygodniu złożyły dwie rodziny oraz za ofiarę na budowę kaplicy adoracyjnej, którą złożyła jedna rodzina. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy serdeczne ?Bóg zapłać?.