Niedziela Palmowa ? 28 marca 2021 r.

Według nowych zarządzeń władz państwowych, na Mszy świętej w naszym kościele, może przebywać jednocześnie 65 osób, a w kaplicy adoracyjnej 2 osoby. Nadal obowiązuje więc zmieniony porządek Mszy niedzielnych, które odprawiane są o godzinach: 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 17.00, 18.00 i 19.00. Prosimy także o przestrzeganie dopuszczalnych limitów obecnych w kościele czy kaplicy adoracyjnej, o czym informują ogłoszenia wywieszone na drzwiach kościoła i kaplicy. W niedzielę do kościoła wchodzimy drzwiami głównymi a wychodzimy drzwiami bocznymi od strony groty maryjnej. Gdy w kościele odprawiana jest Msza, działa także nagłośnienie zewnętrzne, obejmujące swym zasięgiem plac kościelny przy grocie maryjnej i tam udzielana jest Komunia św. dla uczestniczących we Mszy na zewnątrz kościoła.

Liturgie Triduum Paschalnego sprawowane będą codziennie o godz. 19.00. Adoracja w piątek – przy Ciemnicy i w sobotę – przy Grobie Pańskim od 7.00 do 18.00. Możliwość spowiedzi w piątek i sobotę w godzinach 9.00 ? 17.00. Błogosławienie pokarmów w sobotę, na placu kościelnym przy grocie Matki Bożej, w godzinach 9.00 ? 18.00. Tam również, ministranci będą rozprowadzali wodę święconą, którą pokrapiamy nasze mieszkania po śniadaniu wielkanocnym i zachowujemy na wizytę duszpasterską. Procesji rezurekcyjnej nie będzie. Eucharystie w pierwszy i drugi dzień Świąt Wielkanocnych odprawiane będą o godzinach: 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 18.00 i 19.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 17.00.

Kaplica adoracyjna w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę będzie nieczynna.

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu do środy włącznie. Od czwartku kancelaria będzie nieczynna do zakończenia Świąt.

Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli nie tylko powstrzymanie się od pokarmów mięsnych ale ograniczenie ilościowe pożywienia. Post ten obowiązuje wszystkich od osiemnastego do sześćdziesiątego roku życia. Pozostałych katolików obowiązuje w Wielki Piątek zwykły post piątkowy.

ZASADY UDZIELANIA KOMUNII ŚWIĘTEJ W NASZYM KOŚCIELE

  1. każdy przystępujący do Komunii Świętej ma prawo przyjąć Ją na klęcząco lub na stojąco oraz do ust lub na rękę, jeśli czyni to w sposób właściwy
  1. kapłan nie decyduje jaką postawę przy przyjęciu Komunii Świętej zajmuje przyjmujący Ją, jeśli czyni to z uszanowaniem dla Najświętszego Sakramentu
  1. w naszej parafii niewielka ilość ludzi przyjmuje Komunię Świętą na rękę, dlatego nie jest wyznaczane specjalne miejsce dla przyjmujących Ją tylko w ten sposób
  1. osoby przyjmujące Komunii Świętej na rękę, prosimy o podchodzenie do Komunii jako pierwsze, jak czynią to osoby przyjmujące Komunię Świętą z chleba niskoglutenowego
  1. przyjmujący Komunię Świętą na rękę, zaraz po spożyciu Ciała Pańskiego powinni uważnie obejrzeć dłonie oraz zebrać i spożyć ze czcią każdą widoczną Okruszynę, która mogła oderwać się od Hostii
  1. kościół jest systematycznie dezynfekowany metodą zamgławiania a przy głównym wejściu do kościoła ustawiony jest bezdotykowy dezynfekator do rąk