Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 4 kwietnia 2021 r.

Wszystkim Parafianom i Gościom przebywającym w naszej Parafii, składamy najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Niech Zmartwychwstały Chrystus przezwycięży wszelkie zło, które jest w nas, w naszych rodzinach i społeczeństwie. Niech Jego łaska opromienia nasze życie, abyśmy zawsze umieli wybierać dobro i pełniąc wolę Bożą budowali świat miłości i pokoju. Oby Bóg przyjął nasze wyrzeczenia, które czynimy zachowując nałożone przez władze przepisy sanitarne i dał nam wszystkim łaskę życia i zdrowia a wspólne przebywanie w mieszkaniach, niech  pogłębi  naszą  więź  i  miłość  rodzinną.

Według zarządzeń władz państwowych, na Mszy świętej w naszym kościele, może przebywać jednocześnie 65 osób, a w kaplicy adoracyjnej 2 osoby. Nadal obowiązuje więc zmieniony porządek Mszy niedzielnych, które odprawiane są o godzinach:  8.00,  9.00,  10.00,  11.00,  12.00,  13.00,  17.00,  18.00  i  19.00. Prosimy także o przestrzeganie dopuszczalnych limitów obecnych w kościele czy kaplicy adoracyjnej, o czym informują  ogłoszenia wywieszone na drzwiach kościoła i kaplicy. W niedzielę do kościoła wchodzimy drzwiami głównymi a wychodzimy drzwiami bocznymi od strony groty maryjnej. Gdy w kościele odprawiana jest Msza, działa także nagłośnienie zewnętrzne, obejmujące swym zasięgiem plac kościelny przy grocie maryjnej i tam udzielana jest Komunia św. dla uczestniczących  we  Mszy  na  zewnątrz  kościoła.

Eucharystie w pierwszy i drugi dzień Świąt Wielkanocnych odprawiane będą o godzinach: 8.00,  9.00,  10.00,  11.00,  12.00,  13.00,  18.00  i  19.00.  Nie  będzie  Mszy św.  o  godz. 17.00.

Z racji obchodzonej w tym tygodniu Oktawy Wielkanocnej w najbliższy piątek – 9  kwietnia  nie  obowiązuje  post piątkowy.

W przyszłą niedzielę – 11 kwietnia, obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. Misja Św. Faustyny zaprasza w tym dniu, do odnowienia Aktu oddania Miłosierdziu Bożemu przez ręce Maryi, na Mszy Św. o godz. 10.00, i  na  wspólną modlitwę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00  w  kościele.

Ojciec Święty Franciszek ogłosił obecny rok – Rokiem Rodziny. Rozpoczął się on 19 marca. Intencją modlitwy na kwiecień, dla grupy różańcowej w naszej parafii, jest modlitwa, aby każda rodzina była wspólnotą pokoju, czystości,  miłości,  pracowitości  i  wiary,  na  wzór  Świętej  Rodziny.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze parafii, które w marcu złożyło 55 rodzin na łączną sumę 17.600 zł. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy serdeczne: ?Bóg zapłać?.

ZASADY  UDZIELANIA  KOMUNII  ŚWIĘTEJ  W  NASZYM  KOŚCIELE

  1. każdy przystępujący do Komunii Świętej ma prawo przyjąć Ją na klęcząco lub na stojąco  oraz  do  ust  lub  na  rękę,  jeśli  czyni  to  w  sposób  właściwy
  1. kapłan nie decyduje jaką postawę przy przyjęciu Komunii Świętej zajmuje przyjmujący Ją, jeśli czyni to z uszanowaniem  dla Najświętszego Sakramentu
  1. w naszej parafii niewielka ilość ludzi przyjmuje Komunię Świętą na rękę, dlatego nie jest wyznaczane specjalne miejsce dla przyjmujących Ją tylko w ten sposób
  1. osoby przyjmujące Komunii Świętej na rękę, prosimy o podchodzenie do Komunii jako pierwsze, jak czynią to osoby przyjmujące Komunię Świętą z chleba niskoglutenowego
  1. przyjmujący Komunię Świętą na rękę, zaraz po spożyciu Ciała Pańskiego powinni uważnie obejrzeć dłonie oraz zebrać i spożyć ze czcią każdą widoczną Okruszynę, która mogła  oderwać  się  od  Hostii
  1. kościół jest systematycznie dezynfekowany metodą zamgławiania a przy głównym wejściu do kościoła ustawiony jest bezdotykowy dezynfekator do rąk