Niedziela Palmowa ? 9 kwietnia 2017 r.

Porządek  obchodów  Triduum  Paschalnego  w  naszej  parafii:

Wielki Czwartek ? w tym dniu nie ma Eucharystii porannych. Msza Wieczerzy Pańskiej z obrzędem obmywania nóg o godz. 19.00,  potem adoracja w Ciemnicy do godz. 22.00

Wielki Piątek ? w tym dniu obowiązuje post ścisły, jeśli to możliwe także w Wielką Sobotę do Wigilii Paschalnej. Przez cały dzień adoracja w Ciemnicy. Poranna modlitwa Kościoła – jutrznia o godz. 8.00, Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19.00, potem adoracja przy Grobie  Pańskim do godz. 22.00.  Dla chorych i starszych będzie dodatkowo adoracja krzyża w Wielki Piątek  o  godz. 15.00.

Wielka Sobota ? przez cały dzień adoracja przy Grobie Pańskim. Poranna modlitwa Kościoła – jutrznia o godz. 8.00. Błogosławienie pokarmów w godz. 8.00 – 18.00 w sali dolnego kościoła. W tych godzinach ministranci będą także rozprowadzali wodę święconą, którą pokrapiamy nasze mieszkania po śniadaniu wielkanocnym i zachowujemy na wizytę duszpasterską.

Wigilia Paschalna rozpoczynająca Święta Wielkanocne ? w sobotę o godz. 20.30. Na tę Liturgię przynosimy świece, najlepiej swoje od chrztu, aby uroczyście odnowić przyrzeczenia chrzcielne. Procesja rezurekcyjna o godz. 6.00, potem Eucharystie o godzinach: 9.30,  11.00,  12.30,   17.30  i  19.00.  W drugi dzień Świąt Wielkanocnych Eucharystie  będą  sprawowane  według  stałego  porządku  niedzielnego.

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu do środy włącznie. Od czwartku kancelaria będzie  nieczynna  do  zakończenia  Świąt  Wielkanocnych.

Zapraszamy do udziału w Nowennie do Miłosierdzia Bożego, która odbywać się będzie od Wielkiego Piątku – 14 kwietnia o godz. 18.30. Nowenna poprzedza Święto Miłosierdzia  Bożego,  które  obchodzić  będziemy  w  niedzielę  –  23 kwietnia.

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej rozprowadza dzisiaj pod chórem cegiełki na ławki do naszego kościoła. Na zakup brakującego rzędu jedenastu ławek, po prawej stronie kościoła, potrzeba 35.400 zł. Dotychczas, ze sprzedaży cegiełek i indywidualnych ofiar przekazanych na ten cel, zebrano 32.840 zł. Brakuje więc jeszcze 2.560 zł.  Dziękujemy  wszystkim  wspierającym  dzieło  zakupu  ławek.

Zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się za dwa tygodnie – 23 kwietnia o godz. 20.00. Tematem spotkania będzie problem zaangażowania naszych parafian i grup istniejących w parafii w życie duszpasterskie parafii, w świetle Adhortacji Jana Pawła II, Christifideles laici, O powołaniu i misji świeckich w Kościele i w świecie.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami.  Należność  za  gazety  prosimy  składać  do puszki,  która się tam  znajduje.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze w parafii, które w ostatnim tygodniu złożyły trzy rodziny oraz jednej rodzinie za fundację kolejnej stacji w Maryjnym Ogrodzie Różańcowym, który powstaje przy grocie Maryjnej, jako wotum na stulecie objawień fatimskich. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby  parafii  składamy  serdeczne ?Bóg zapłać?.