Piąta Niedziela Wielkiego Postu – 2 kwietnia 2017 r.

Zaproszenie Arcybiskupa Warszawskiego przez Świętami Wielkanocnymi 2017

Bracia i siostry,

w najbliższych dniach, przed świętami Wielkiej Nocy, będą miały

miejsce trzy wydarzenia o charakterze diecezjalnym, na które pragnę już dzisiaj wszystkich Was zaprosić:

  1. W sobotę, przed Niedzielą Palmową, 8 kwietnia, od godz. 11.00, odbędzie się czuwanie młodzieży w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, z racji Światowych Dni Młodzieży przeżywanych w diecezjach. W tym roku Ojciec Święty Franciszek wyznaczył hasło tego spotkania ? Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny. W duchu tych słów, razem z Maryją, będziemy dziękować Panu Bogu i prosić o błogosławieństwo dla całej młodzieży naszej archidiecezji.

Zapraszam gimnazjalistów, licealistów, młodzież studencką i pracującą wraz z duszpasterzami na to spotkanie i wspólną modlitwę. Będzie to też okazja do poznania otwartej już Świątyni Opatrzności Bożej i budowania wokół niej wspólnoty młodych.

  1. W Wielki Czwartek ? 13 kwietnia ? na godz. 10.00 zapraszam do Archikatedry św. Jana Chrzciciela wszystkich kapłanów diecezjalnych i zakonnych na uroczystą celebrację Mszy Krzyżma i odnowienie przyrzeczeń kapłańskich. Wszystkich wiernych proszę o modlitwę za swoich kapłanów.
  2. W Wielki Piątek ? 14 kwietnia ? o godz. 20.00, z akademickiego kościoła św. Anny, wyruszy Droga Krzyżowa, która przejdzie ulicami Warszawy. Zapraszam diecezjan do wspólnej modlitwy za Kościół w Archidiecezji Warszawskiej, za nasze miasto i za Polskę.

Wszystkim Wam, bracia i siostry, życzę błogosławionych i radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

                                                          ? Kazimierz Kardynał Nycz

                                                    Arcybiskup Metropolita Warszawski

 

Spotkanie  Żywego  Różańca  dzisiaj – 2 kwietnia  o  godz. 16.30  w  sali  dolnego  kościoła.

Zachęcamy do uczestnictwa w rekolekcjach wielkopostnych, które nawiązują do objawień fatimskich, których jubileusz stulecia w tym roku obchodzimy. Nauki rekolekcyjne w poniedziałek, wtorek i środę o godzinach: 7.00, 10.00 i 19.00. Nauka stanowa dla kobiet w poniedziałek o godz. 20.00, dla mężczyzn we wtorek o godz. 20.00. Spowiedź pół godziny przed rozpoczęciem spotkań rekolekcyjnych. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni przed Świętami i korzystajmy ze spowiedzi w czasie rekolekcji. Książeczkę ?Maryja objawia się w Fatimie? można nabyć przy kracie  pod  chórem  kościoła. Wielkość  ofiary  za  książeczkę  jest  dobrowolna.

Zbiórka ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego i kwiaty świąteczne do ołtarzy, odbywa się  dzisiaj  i  przez  dni  rekolekcyjne  przy  wyjściach  z  kościoła.

Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na modlitwę różańcową w intencjach: Ojca Świętego, Ojczyzny i Radia Maryja, we wtorek ? 4 kwietnia  o godz. 18.30.

Śpiew Akatystu ku czci  Matki Bożej w  środę – 5 kwietnia o  godz. 20.00  w  kościele.

W czwartek – 6 kwietnia, obchodzimy pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego  Sakramentu  po  Eucharystii  wieczornej  do  godz. 21.00.

Ostatnie w tym Wielkim Poście nabożeństwa drogi krzyżowej w piątek ? 7 kwietnia o godzinach: 10.30,  18.00 – dla dzieci z Komunią św. pierwszopiątkową,  o 19.45 – droga krzyżowa ulicami parafii, która rozpocznie się przed kościołem i przejdzie tradycyjną  trasą.  Na  tę  drogę  krzyżową  prosimy  przynieść  świece  lub  lampiony.

Ogólnodiecezjalne spotkanie młodzieży odbędzie się w sobotę – 8 kwietnia w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. Młodzież naszej parafii zbiera się przy kościele w sobotę – 8 kwietnia o godz. 10.00 i wspólnie z Ks. Andrzejem uda się  na to  spotkanie.

Przyszła niedziela – to Niedziela Palmowa. Każda Eucharystia rozpoczynać się będzie poświęceniem palm przy wejściu do kościoła. Palmy rozprowadzać będą przed kościołem dziewczęta ze służby liturgicznej bielanek. Nabywając palmy od bielanek, wspieramy  własną  parafię,  a  nie  obce  osoby  handlujące  przy  kościele.

Zespół Caritas rozprowadza przy wyjściu głównym z kościoła świece wielkanocne, z czego dochód przeznaczony jest na pomoc świąteczną dla ubogich rodzin naszej parafii, objętych pomocą Caritas. Możemy także składać produkty żywnościowe do paczek świątecznych dla ubogich, do kosza ustawionego przed bocznym ołtarzem  Św. Antoniego. Tam  także  ustawiona  jest  puszka  Caritas  na  ofiary  dla  ubogich.

Prasa  katolicka  wyłożona  jest  do  nabycia  na  stoliku  za  ławkami.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze w parafii, które w ostatnim tygodniu złożyły 3 rodziny oraz czterem rodzinom i grupie Rycerstwo Niepokalanej, za fundacji kolejnych stacji w Maryjnym Ogrodzie Różańcowym, który powstaje przy grocie Maryjnej, jako wotum na stulecie objawień fatimskich.  Ofiarodawcom  składamy  serdeczne ?Bóg zapłać?.