Niedziela Świętej Rodziny– 31 grudnia 2023 r.

W poniedziałek – 1 stycznia, obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Eucharystie w tym dniu według stałego porządku niedzielnego. W tym dniu przypada czterdziesta trzecia rocznica erygowania naszej Parafii. Eucharystia dziękczynna za naszą parafię sprawowana  będzie  o  godz. 12.30.

We wtorek – 2 stycznia, przypada piętnasta rocznica śmierci ks. prał. Juliana Paszkiewicza, budowniczego naszego kościoła. Zapraszamy na Eucharystię sprawowaną w Jego intencji o godz. 10.00.

Śpiew  Akatystu  ku  czci  Matki  Bożej  w  środę – 3 stycznia  o  godz. 19.45.

Pierwszoczwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne w czwartek – 4 stycznia, po Eucharystii wieczornej do godz. 21.00.  Adorację prowadzi Akcja Katolicka.

Spowiedź  pierwszopiątkowa  w  piątek – 5 stycznia  od  godz. 9.30  i  od  godz.18.30.

Uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie Trzech Króli, obchodzimy w sobotę – 6 stycznia. Eucharystie, połączone z błogosławieństwem kredy i kadzidła, sprawowane będą według porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę w Trzech Króli, przeznaczone będą na misje.

Pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające za grzechy Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę – 6 stycznia  po  Eucharystii  godz. 19.00.

Zapraszamy wszystkich parafian na jasełka w przyszłą Niedzielę o  godz.12.00  w  sali  dolnego  kościoła.

Miesięczne spotkanie Żywego Różańca – w przyszłą Niedzielę o godz. 16.30
a  procesja  eucharystyczna  o  godz. 18.30

Wizyta  duszpasterska  w  tym  tygodniu:

2.I, wtorek –  Cybernetyki 13, 15, 17;  Komputerowa 8

3.I, środa –  Komputerowa 7, 7A, 7B, 9, 9A;  Wynalazek 2A

4.I, czwartek –  Wynalazek 2;  Taśmowa 2

5.I, piątek –  Taśmowa 4, 4A, 4B, 6, 8, 8A, 8B

Bardzo prosimy o odbieranie z zakrystii i wywieszenie na drzwiach klatki schodowej kartek zawiadamiających o wizycie duszpasterskiej w tym tygodniu, co pomoże wszystkim mieszkańcom danego bloku uzyskać informację o kolędzie.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze parafii, które w grudniu złożyło czterdzieści sześć rodzin na łączną sumę 9640 zł. Wszystkim troszczącym się
o materialne potrzeby parafii składamy serdeczne: „Bóg zapłać”.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami. Należność  za  gazety  prosimy  składać  do  puszki, która  się  tam  znajduje.

Prosimy  zwrócić  uwagę  na  świąteczne  ceny  prasy.