Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

31 Marca 2024 r.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

31 Marca 2024 r.

Wszystkim Parafianom i Gościom przebywającym w naszej Parafii, składamy najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Niech Zmartwychwstały Chrystus, który zwyciężył śmierć, piekło i szatana, będzie w nas zwycięzcą naszych lęków i niepokojów oraz ludzkich słabości. Niech błogosławi naszym rodzinom, aby panowała w nich zgoda i wzajemna miłość. 

W drugi dzień Świąt Wielkanocnych – w poniedziałek 1 kwietnia, Eucharystie  sprawowane  będą  według  stałego  porządku  niedzielnego. Taca w tym dniu ofiarowana na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

Zapraszamy do udziału w Nowennie do Miłosierdzia Bożego, która odbywa się codziennie o godz. 18.30. Nowenna poprzedza Święto Miłosierdzia Bożego, które obchodzić będziemy w przyszłą niedzielę  –  7 kwietnia. Misja Św. Faustyny zaprasza w tym dniu do odnowienia Aktu oddania Miłosierdziu Bożemu przez ręce Maryi, na Mszy Św. o godz. 9.30, i na wspólną  modlitwę  do  Miłosierdzia  Bożego  o  godz. 15.00  w  kościele.

Śpiew Akatystu ku czci Matki Bożej w środę – 3 kwietnia po Mszy o godz. 19.00  w  kościele.

Pierwszoczwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne w czwartek – 4 kwietnia, po Eucharystii wieczornej  do   godz. 21.00.  Adorację  prowadzi  Akcja  Katolicka.

Z racji obchodzonej w tym tygodniu Oktawy Wielkanocnej w najbliższy piątek – 5 kwietnia nie obowiązuje post piątkowy. Spowiedź pierwszopiątkowa w tym dniu od godz. 9.30 i  od  godz.18.30.

Pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę – 6 kwietnia po Eucharystii o godz. 19.00.

Spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów jadących do Włoch – odbędzie się w sobotę 6 kwietnia – o godz. 16:00 dla grupy wyjeżdżającej w terminie 26 kwietnia do 3 maja;

A dla grupy wyjeżdżającej w terminie od 1 do 8 maja – również 6 kwietnia, lecz o godz.17.00. Spotkania odbędą się w sali dolnego kościoła.

Miesięczne spotkanie Żywego Różańca w przyszłą niedzielę – 7 kwietnia o 16.30 w sali dolnego kościoła a procesja eucharystyczna o godz.18.30.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze parafii, które w marcu złożyło trzydzieści jeden rodzin na łączną sumę 11650 zł. Troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami. Należność za gazety prosimy składać do puszki lub w ofiaromacie.