5 Niedziela Wielkanocy – 14 maja 2017 r.

Nabożeństwa majowe przed Najświętszym Sakramentem codziennie w maju o godz. 18.30 w kościele, przed grotą maryjną w dni powszednie po Eucharystii o godz. 10.00, przy kapliczce w parku przed szkołą na Bokserskiej w niedziele i środy o godz. 20.00.

Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja we wtorek ? 16 maja  po  Eucharystii  o  godz. 19.00  w  sali na pierwszym piętrze plebanii. Zapraszamy na to spotkanie także nowych  chętnych  do  działalności  w  Kole  Przyjaciół  Radia  Maryja.

Klub Filmowy zaprasza na spotkanie w środę – 17 maja po Eucharystii o godz. 19.00  do sali na pierwszym piętrze plebanii. Temat spotkania: ? Czy znasz wartość swojej wiary ?  Jaką  cenę  gotowy  jesteś  za  nią  zapłacić? ?.

Otwarte dla wszystkich chętnych spotkanie grupy Misja Św. Faustyny, w piątek – 19 maja,  po  Eucharystii  o  godz. 19.00  w  sali  na  pierwszym  piętrze  plebanii.

Zapraszamy na kolejną katechezę dla dorosłych w sobotę – 20 maja o godz. 11.00 w sali dolnego kościoła. Temat katechezy: ? Czy w różnych religiach wyznawany jest ten  sam  Bóg??.

Centralna uroczystość ku czci Św. Andrzeja Boboli, odbędzie się we wtorek – 16 maja, w  sanktuarium  Św. Andrzeja Boboli  przy  ul. Rakowieckiej  o  godz. 18.00.

Przypominamy, że otrzymaliśmy z Sanktuarium Św. Antoniego w Padwie, relikwie Św. Antoniego.  Zanim zostaną umieszczone na stałe w kościele, przy bocznym ołtarzu Św. Antoniego, który w tym celu został już rozbudowany, możemy przyjąć relikwie na jeden dzień w swoim domu. Zapisy przyjmujemy w zakrystii. Uroczystość umieszczenia na stałe w naszym kościele relikwii Świętego Antoniego z Padwy odbędzie się – 30 maja o godz. 19.00. Uroczystości przewodniczył będzie Ojciec Franciszkanin Cezary Chustecki , z  zakonu  do  którego  należał  Święty  Antoni.

Informujemy, że dzięki jednemu ofiarodawcy, któremu serdecznie dziękujemy, została już zgromadzona potrzebna suma na zakup brakującego rzędu jedenastu ławek, po prawej stronie kościoła. Dziękujemy także Parafialnemu Oddziałowi Akcji Katolickiej, który przez wiele miesięcy rozprowadzał cegiełki na ławki do naszego kościoła i wszystkim wspierającym dzieło zakupu ławek, przez zakup cegiełek na ten cel. Brakujący  rząd  ławek  zostanie  w  czerwcu  przywieziony  do  naszego kościoła.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami.  Należność  za  gazety  prosimy  składać  do puszki,  która się tam  znajduje.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze w parafii, które w ostatnim tygodniu złożyły trzy rodziny oraz jednej osobie za fundację kolejnej stacji w Maryjnym Ogrodzie Różańcowym, który powstaje przy grocie Maryjnej, jako wotum na stulecie objawień fatimskich. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby  parafii  składamy  serdeczne ?Bóg zapłać?.